استاندار یزد در اجلاسیه نهایی دومین کنگره ملی 4000 شهید استان عنوان کرد:

کنگره ای که بر مفهوم جهاد استوار شده باشد، خاتمه پذیر نیست


استاندار یزد با بیان اینکه امروز پایان کنگره شهدا استان یزد نیست، اظهار داشت: کنگره ای که بر مفهوم جهاد استوار شده، خاتمه پذیر نیست و عرصه های جدیدی را پیش روی خود می گشاید، لذا این کنگره می تواند آغازی برای تحول و خدمت رسانی بیشتر به مردم استان یزد باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر طالبی در اجلاسیه نهایی دومین کنگره ملی 4000 شهید استان یزد که با حضور سردار سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آیت الله ناصری، نماینده ولی فقیه در استان،  جمعی از مسئولین و چند تن از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران یزد در محل برگزاری نمایشگاه های دائمی استان، برگزار شد، به حسن اتفاق و همزمانی میلاد منجی عالم بشریت با قیام مردم یزد و نیز اختتامیه کنگره شهدا  اشاره کرد و اظهار داشت: حضور مبارک امام زمان(عج) در فرهنگ ما، با وعده پیروزی نهایی همراه است، گویی خداوند مسیری را پیش روی ما قرار داده که از ابتدای حیات آدم آغاز شده و در نهایت به این پیروزی منجر می شود.
وی با بیان اینکه در نگاه الهی، حیات انسان با کوشش و جهادی پیوسته همراه است، گفت: این نوع از جهاد، مبتنی بر امید به آینده ای بهتر بوده و از سوی خداوند بشارت داده شده است.
استانداریزد مسیر جهاد را به درازای تاریخ انسان دانست و خاطرنشان کرد: درخشان ترین نقطه این مسیر، قیام کربلا و حماسه عاشورا است که برای همیشه ی تاریخ، این راه را روشن و با شهادت امام حسین(ع) و یاران با وفای ایشان مهر تثبیت بر آن زده شد.
دکتر طالبی با بیان اینکه شهادت را از قیام امام حسین (ع)آموخته ایم، عنوان کرد: شهادت در فرهنگ ما سینه به سینه منتقل و مترادف با حسینی بودن است، در واقع به خاطر حماسه ایشان است که شهادت این چنین پرمعنا و ارزشمند است.
وی با تاکید بر اینکه مردمان یزد از کودکی با فرهنگ عاشورا و شهادت مانوس می‌شوند و شیره جانشان با یاد آن ها عجین می شود، تصریح کرد: ذکر امام حسین(ع) و یارانش در استان یزد، ذکری همیشگی است که در هر زمان و هر محفلی بازگو می‌شود.
استانداریزد با بیان اینکه در نوحه ها و مرثیه های عاشورا به وجود کاروان عاشورا و شهادت اشاره می شود، خاطرنشان کرد: کاروان سالار این کاروان که منزل به منزل به سوی هدف پیش می‌رود، امام حسین(ع) است و یاران ایشان، به شهادت معنا می دهند و آن را به یکی از ویژگی‌های اصلی شیعه بدل می‌کنند تا در کنار انتظار، برای همیشه هویت بخش این مکتب باشند.
دکتر طالبی یاران امام حسین (ع) را عاشقان شهادت دانست و گفت: یاران امام حسین(ع) تحت هیچ شرایطی دست از یاری حق برنمی دارند تا حق در برابر باطل بی یاور نماند.
عالی ترین مقام اجرایی استان یزد خاطرنشان کرد: خرسندیم که زاده دیار کویر و پرورش یافته فرهنگی هستیم که در دوران انقلاب اسلامی، جنگ و دیگر بزنگاه های حساس، وظیفه خود را در یاری حق و حقیقت ایفا کرده ایم.
استاندار یزد ادامه داد: نشان آن حق جویی و حق طلبی، 4000 شهیدی است که امروز با هر سلیقه و منش، به یاد آن ها، به احترام آن ها و به افتخار وجودشان گردهم آمده ایم و گرد این مشعل هدایت و کشتی نجات، متحد و همدل هستیم.
وی برافراشته شدن چهار هزار پرچم سرخ شهادت در استان یزد را نشانه همراهی یزد با حق جویی، حق خواهی و ظلم ستیزی و انتظار برای پیروزی نهایی عنوان و خاطرنشان کرد: هر یک از این شهدای گرانقدر به تنهایی، چراغ هدایت و روشنگر مسیر برای اعتلای جامعه و دوام نظام بوده و هستند.
دکتر طالبی با بیان اینکه برگزاری کنگره شهدا، ادای دینی کوچک به جایگاه رفیع و بلند شهداست، بیان کرد: باهمت بلند، عزمی راسخ و انگیزه های قوی گردهم آمدیم تا این کنگره با مختصاتی بی نظیر برای پاسداشت شهدا برگزار و در تاریخ یزد ماندگار شود.
استانداریزد در ادامه از همراهی همه دستگاه ها، نهادها و خیرین استان به ویژه فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و راهبری های نماینده ولی فقیه در استان تشکر و قدردانی کرد.
وی با تاکید بر اینکه در مسیر اجرای برنامه های کنگره، با یاد شهدا ،مسیر خدمت به مردم را برگزیدیم و کنگره را از شعارزدگی به دور داشتیم، تصریح کرد: این مسیرهمان مسیری است که شهدای ما اراده کرده و جان شیرینشان را بر سر آن گذاشتند.
دکتر طالبی خاطرنشان کرد: خدمات بی شماری که با محوریت خدمت به مردم و در قالب کنگره ملی شهدا استان سامان گرفت، الگوی عملی یادواره شهدا و با هدف جهاد و شهادت بود.
استانداریزد تاثیر بزرگ این کنگره را تقویت همدلی ها و انسجام درونی استان دانست و گفت: در پرتو این همدلی و انسجام، توان و انرژی ما صد چندان شده و آماده جهشی عظیم در استان هستیم.
وی با بیان اینکه فارغ از رنگ‌ها، نام ها و سلایق و با تکیه بر مشترکاتی چون شهدا و دفاع مقدس، کمر همت به خدمت بسته ایم، تاکید کرد: در این مسیر همه با هم در یک کاروانیم و هم مسیر و هم سرنوشت یکدیگر، پشت به پشت هم داده و با هم افزایی و همیاری، مشکلات را از پیش رو برداشته و آینده ی بهتری را برای استان یزد رقم می زنیم.
دکتر طالبی در پایان با اعلام اینکه امروز پایان کنگره شهدا استان یزد نیست، اظهار داشت: کنگره ای که بر مفهوم جهاد استوار شده، خاتمه ناپذیر است و عرصه های جدیدی را پیش روی خود می گشاید، لذا این کنگره می تواند آغازی برای تحول و خدمت رسانی بیشتر به مردم استان یزد باشد.
شایان ذکر است همزمان با اجلاسیه پایانی کنگره بزرگداشت 4000 شهید استان یزد از تمثال شهید مصطفی صدرزاده(سیدابراهیم) و نیز۴۰ عنوان کتاب اختصاصی کنگره شهدا، رونمایی شد.


آدرس کوتاه :