تقدیر استاندار یزد از چهره سال ۹۹ استان


استاندار یزد از علیرضا کریمی؛ جوان زارچی که با نجات جان کودک هشت ساله ی زاهدانی در مقابل حمله سگ های ولگرد، به عنوان چهره سال ۹۹ انتخاب شده بود، تقدیر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر طالبی در نشست تقدیر از چهره سال ۹۹ استان با اشاره به اقدام فداکارانه علیرضا کریمی، جوان زارچی که جان کودک هشت ساله ساکن این شهرستان را از مرگ حتمی نجات داده بود، گفت: این اقدام، اقدام بسیار بزرگی بود که از سوی این جوان زارچی انجام شد.
وی افزود: گاهی عمق و بزرگی یک اقدام زمانی مشخص می شود که فرد در آن موقعیت و شرایط ویژه قرار گرفته و بتواند بهترین تصمیم را بگیرد.
دکتر طالبی به انتخاب جوان فداکار زارچی به عنوان چهره سال ۹۹ استان یزد با رای و نظر مردم، اشاره و خاطرنشان کرد: این انتخاب، نشان دهنده تکریم و قدرشناسی مردم از افرادی است که متعهدانه و ایثارگرانه نسبت به موضوعات پیرامون خود واکنش نشان می دهند.
استانداریزد در ادامه بر معرفی چهره هایی که اقدام به انجام کارها و فعالیت های فداکارانه و ایثارگرانه می کنند، تاکید کرد.
دکتر طالبی در پایان به کمک رسانی جوان زارچی به دور از نگاه قومیتی و مذهبی اشاره کرد و اظهارداشت: کار این جوان افتخاری برای استان است.
گفتنی است، در پایان این دیدار با اهدای لوح تقدیر از فداکاری علیرضا کریمی، جوان زارچی تقدیر و تشکر شد.
شایان ذکر است که اواخر سال گذشته، کانال دیده بانی اخبار یزد وابسته به وبسایت یزدی نیوز، با انتشار لیستی متشکل از نام پنج چهره پرتکرار استان از مخاطبان خود خواست تا از دیدگاه خود چهره سال ۹۹ را انتخاب کنند که در این بین، علیرضا کریمی با مشارکت و رای بیش از ۵ هزار نفر به عنوان چهره سال ۹۹ انتخاب شد.
گفتنی است که این جوان زارچی حوالی ساعت ۱۵ روز ۳۰ بهمن ماه سال گذشته، زمانی که از محل کار خود به سمت منزل می رفت با صحنه حمله سگ های ولگرد با کودک ۸ ساله زاهدانی در گودی یک ساختمان نیمه ساز، مواجه می شود که بلافاصله برای نجات جان کودک از چنگال سگ های ولگرد، اقدام می کند و ضمن اینکه خود دچار جراحت و صدماتی می شود، جان این کودک را از مرگ حتمی نجات می دهد.


آدرس کوتاه :