استاندار یزد در آئین رونمایی از المان نبرد تن و تانک باغ موزه دفاع مقدس استان عنوان کرد:

تعامل بسیار خوب دستگاه های استان در اجرای برنامه های کنگره ملی بزرگداشت ۴۰۰۰ شهید استان


استاندار یزد در آئین رونمایی از المان نبرد تن و تانک (یادمان شهید ذوالفقاری) با اشاره به همراهی و تعامل دستگاه های مختلف استان در اجرای برنامه های کنگره ملی بزرگداشت ۴۰۰۰ شهید استان را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: از ابتدای شروع برنامه های کنگره شهدا تاکنون نه تنها دستگاهای مختلف استان در اجرای برنامه ها کم کاری نکردند بلکه برخی از دستگاه ها فراتر از وظایف تعریف شده، در میدان عمل حاضر شدند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر طالبی در آئین رونمایی از المان نبرد تن و تانک باغ موزه دفاع مقدس استان (یادمان شهید ذوالفقاری) که در راستای خدمات تعریف شده در کنگره بزرگداشت ۴۰۰۰ شهید استان و با حضور سردار حق طلب، رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولین برگزار شد، همراهی و تعامل دستگاه های مختلف استان در اجرای برنامه های کنگره ملی بزرگداشت ۴۰۰۰ شهید استان را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: از ابتدای شروع برنامه های کنگره شهدا تاکنون نه تنها دستگاهای مختلف استان در اجرای برنامه ها کم کاری نکردند بلکه بعضی از دستگاه ها فراتر از وظایف تعریف شده، در میدان عمل حاضر شدند.
وی ضمن اشاره به آماده سازی طرح بهسازی و تکمیل گلزار شهدای خلدبرین توسط شهرداری یزد افزود: شهرداری اقدامات و فعالیت های ماندگاری را در زمینه کنگره بزرگداشت ۴۰۰۰ شهید استان، پیگیری و اجرا کرد.
استانداریزد به ساماندهی گلزارهای شهدای سراسر استان اشاره و خاطرنشان کرد: نمونه های ماندگاری از گلزارهای شهدا در استان وجود دارد که می تواند به یک مرکز فرهنگی تبدیل شوند.
دکترطالبی در ادامه وجود نمادها، المان ها و بناهای به یادگارمانده از گذشتگان را دلیل معرفی شهر یزد به عنوان یک شهر میراث جهانی دانست و گفت: این نمادها و المان های تاریخی نمودی از فرهنگ و تکیه گاه های فرهنگی استان هستند، لذا یکی از نمودهای فرهنگ ما برای آیندگان، موزه های دفاع مقدس و المان های شهدا خواهد بود.
شایان ذکر است که در پایان این آئین از المان نبرد تن و تانک (یادمان شهید ذوالفقاری)، کوچک‌ترین شهید دفاع مقدس استان یزد و دیوار نگاره مزین شده به نام 4000 شهید استان یزد رونمایی شد.


آدرس کوتاه :