در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا به ریاست استاندار یزد صورت گرفت :

بررسی آخرین شرایط استان و انجام هماهنگی ها برای مدیریت این بیماری در آستانه وقوع پیک جدید کشوری


ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا به ریاست استاندار یزد و با حضور ویدیو کنفرانسی فرمانداران استان و اعضای ستاد، به منظور بررسی آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان و نحوه اجرای آخرین مصوبات ستاد ملی کرونا و اندیشیده شدن تمهیداتی برای مقابله با شرایط جدید کرونایی استان و کشور، در سالن کوثر استانداری برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر طالبی در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که به منظور بررسی آخرین وضعیت استان و اتخاذ تصمیمات لازم برای مدیریت کرونا با حضور اعضا تشکیل شد، ضمن قدردانی از تلاش های شبانه روزی کادر بهداشت و درمان استان اظهارداشت: بنابر گزارش اعلام شده در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، در حال حاضر استان یزد و چندین استان دیگر در شرایط خوبی قرار دارند و سایر استان ها با روند صعودی از لحاظ آمار موارد مثبت و بستری روبرو هستند.
وی با تاکید بر اینکه در صورت پایبندی به اجرای مصوبات ستاد مدیریت کرونا و با همراهی و تعامل با یکدیگر می توان مدیریت بهتری را در پیک چهارم کرونا داشت، تصریح کرد: استان یزد در پیک اول کرونا از اولین استان های وارد شده به این پیک بود، وضعیت استان در پیک های دوم و سوم نیز به همین شکل بود اما در صورت ورود یزد به پیک چهارم کرونا، از آخرین استان های وارد شده به این پیک خواهیم بود که این موضوع نشان دهنده مدیریت استان در این زمینه است.
استاندار یزد ادامه داد: ورود دیرهنگام استان یزد به پیک چهارم کرونا، می تواند فرصت خوبی برای انجام فعالیت ها و اقدامات پیشگیرانه در استان باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش بر تقویت نظارت ها بر اجرای پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.
وی همچنین به مسئولیت سنگین فرمانداران در امر ساماندهی نظارت بر فعالیت اصناف، کارخانجات، ادارات و دستگاه های مختلف شهرستانی و ایجاد هماهنگی لازم بین دستگاه ها اشاره و بر ارسال روزانه گزارش نظارت آن ها به حوزه معاونت سیاسی استانداری تاکید کرد.
دکتر طالبی با بیان اینکه با واحدهای صنعتی که نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی و پروتکل های ویژه ابلاغی به آن ها اهمال ورزند برخورد می شود، اظهارداشت: ضروری است واحدهای صنعتی و به ویژه واحدهایی که از نیروهای مهاجر استان های دیگر استفاده می کنند به دلیل احتمال سرایت و شیوع کرونا، نسبت به اجرای شیوه نامه ها اهتمام ویژه داشته باشند.
وی درپایان با تاکید بر اینکه باید مبنا را بر انجام اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان به کرونا بگذاریم، اضافه کرد: امیدواریم همانطور که دیرتر از بسیاری از استان ها وارد پیک بعدی کرونا می شویم مدیریت مناسبی را در شرایط کنونی نیز شاهد باشیم.
تقویت نقش نظارتی اتاق اصناف، تشدید اجرای طرح شهید سلیمانی و بیماریابی در قالب این طرح و تدوین پروتکل های بهداشتی برای بازگشت کارگران به محیط کار از دیگر مواردی بود که در این نشست بر آن تاکید شد.


آدرس کوتاه :