✅ اطلاعیه شماره ۱٠٧ ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا


✍️به اطلاع عموم مردم شریف استان یزد می‌رساند اکنون که کشور همچون بسیاری دیگر از کشورها درگیر موج چهارم کرونا می باشد با این تفاوت که سرعت افزایش بستری در خیز سراسری چهارم به مراتب بیشتر از خیزهای قبلی و شدت درگیری غیر قابل تصور است، لازم است از مشارکت و همراهی آحاد شهروندان سپاسگزاری نموده، یادآور شویم که با برنامه‌ریزی منسجم، بیماریابی، قرنطینه، مدیریت کنترل و پیشگیری و با رعایت حداکثری مردم عزیز استان که در ردیف ۵ استان برتر کشور بوده است و سهم بسزایی در کنترل و کاهش رشد بیماری دارد، اگرچه وضعیت استان به نسبت اکثر استانها نسبتاً بهتر و شیب افزایش بستری کمتر و مراقبت و قرنطینه موثر کارساز است اما همچنان وضعیت استان در مرحله هشدار و قرمز است.

⭕️ ستاد استانی مقابله با کرونا با آگاهی از وضعیت و شرایط جامعه و با طرح محدودیت‌های متناسب با وضعیت استان با حفظ دو اصل سلامت و معیشت، چشم انتظار یاری بیش از پیش مردم عزیز و کمک به سنگربانان جبهه بهداشت و درمان و سلامت جامعه است.
همچنان الزام به استفاده از ماسک در بیرون از خانه ، حفظ فاصله اجتماعی و پرهیز از سفر و تردد غیر ضروری و دوری از هرگونه برنامه و مراسم جمعی و دورهمی خانوادگی به عنوان عامل اصلی انتقال ویروس، تنها راه قطع زنجیره بیماری و کمک به بهبود وضعیت استان است.

⭕️لذا در راستای مصوبات ستاد ملی و تصمیمات ستاد استان و به منظور کنترل و مقابله با موج چهارم کرونا، با اعلام جاری بودن مقررات وضعیت قرمز در همه شهرستان‌های استان ، محدودیت‌های مصوب ذیل از روز شنبه‌ ۴ اردیبهشت ماه و به مدت یک هفته دیگر در سراسر استان و به صورت یکنواخت اعمال می شود:

۱. تمامی محدودیت های هفته جاری و مقرر در اطلاعیه های قبلی به مدت یک هفته دیگر و به همان ترتیب ‌و روال تمدید می شود.

۲. منع تردد شبانه از ساعت ۹ شب به بعد برای خودروهای شخصی با اعمال جریمه از طریق دوربین و اکیپ‌های پلیس راهور به صورت جدی و بدون اغماض

۳. اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی موظف به بازرسی و نظارت جدی به تعطیلی و ساعت کار اصناف می باشند.
بدیهی است استمرار این روال منوط به رعایت جدی و حداکثری اصناف می باشد.

۴. برگزاری هرگونه تجمع و مراسم ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

ستاد استانی مقابله با کرونا
آدرس کوتاه :