موفقیت آمیز بودن محدودیت های کرونایی 3 هفته اخیر در استان یزد


استاندار یزد با بیان اینکه در استان همزمان با دیگر مناطق کشور شاهد اجرای مرحله جدیدی از اعمال محدودیت ها در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا هستیم افزود : برخلاف بسیاری از نقاط کشور که محدودیت های جدی خود را از 1 آذر آغاز کرده اند، محدودیت ها در یزد از 3 هفته پیش آغاز شده که تجربه بسیار موفقی بود و با همکاری مردم و اصناف شاهد نتیجه گیری مناسب از این طرح بوده ایم به طوری که طی 7 روز گذشته شاهد روند کاهشی بستری ها بوده ایم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری، دکتر طالبی در نشست شورای ائمه جمعه با تقدیر از همراهی بسیار خوب ائمه جمعه استان با ستاد استانی کرونا عنوان کرد : این همکاری موجب ایجاد تفاهمی خوب برای کنترل کرونا شد و با مدیریت و همراهی صورت گرفته از تعارضات احتمالی پیشگیری کرد.
دکتر طالبی با بیان اینکه مساجد بهترین مراکز برای فعالیت در زمینه پیشگیری و مقابله با کرونا در سطح محلات هستند تصریح کرد : مدافع نقش آفرینی مساجد در این حوزه ها هستیم و در طرح ملی محله محور "شهيد حاج قاسم سلیمانی"، مساجد را به عنوان پایگاه های اصلی این طرح در نظر گرفته ایم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود و در تشریح اقدامات اخیر استان برای مقابله با کرونا، با بیان اینکه در استان همزمان با دیگر مناطق کشور شاهد اجرای مرحله جدیدی از اعمال محدودیت ها در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا هستیم افزود : برخلاف بسیاری از نقاط کشور که محدودیت های جدی خود را از 1 آذر آغاز کرده اند، محدودیت ها در یزد از 3 هفته پیش آغاز شده که تجربه بسیار موفقی بود و با همکاری مردم و اصناف شاهد نتیجه گیری مناسب از این طرح بوده ایم.
استاندار  ادامه داد: در 7 روز گذشته به تدریج شاهد کاهش آمار بستری ها در استان هستیم  که بسیار ارزشمند بوده و امیدواریم با اجرای طرح جدید و کنترل و منع جدی تر رفت و آمد ها بتوانیم با سرعت بیشتری شاهد کاهش آمار کرونا در استان باشیم.
 وی با اشاره به همراهی دیگر بخش های استان از جمله بخش خصوصی در مقابله با کرونا گفت: همراهی اخیر بخش خصوصی استان با ستاد مقابله با کرونا موجب تامین تجهیزات مورد نیاز بیمارستانی از جمله اکسیژن سازها در شرایط سخت استان شد.
استاندار در خصوص دلایل بالا بودن آمار مرگ و میر و مبتلایان به کرونا در استان گفت: متاسفانه آمار مبتلایان به بیماری های زمینه ای از جمله دیابت و بیماری های قلبی - عروقی در استان به نسبت دیگر مناطق کشور بیشتر بوده و این موضوع موجب افزایش آمار فوتی های کرونایی یزد به نسبت دیگر نقاط کشور شده است.
دکتر طالبی رفت و آمدهای خانوادگی را یکی از مهمترین دلایل شیوع این بیماری در کشور دانست و افزود: فرهنگ رفت و آمدهای خانوادگی در یزد به نسبت دیگر مناطق کشور بیشتر بوده و این موضوع نیز موجب افزایش آمار مبتلایان به این بیماری در استان شده است.
وی افزود: بالا بودن آمار تردد و ورود بیماران از دیگر استان ها به یزد نیز از جمله دیگر دلایل بالا بودن آمار این بیماری در یزد است.
دکتر طالبی عنوان کرد: در عین بالا بودن مبتلایان و بستری ها، یزد عملکرد مطلوبی در مراقبت های درمانی و بهداشتی بیمارستانی داشته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تامین کیت های جدید تست کرونا از سوی وزارت بهداشت گفت : این کیت ها موجب تسریع در بیمار یابی و کنترل افراد ناقل این بیماری می‌شود.
 وی در انتها و با بیان اینکه طی یکسال گذشته جریان تولید در استان جریان مستمر و رو به جلویی بوده است عنوان کرد : در یزد شاهد رو به پیشرفت بودن پروژه های عمرانی بوده ایم و تا پایان سال بسیاری از پروژه های بزرگ ملی استان به بهره برداری می رسد. 


آدرس کوتاه :