ضرورت ارزیابی مجدد قانون کار برای پاسخگویی بهتر به مطالبات کارگری


استاندار یزد با اشاره به گذشت بیش از سه دهه از تصویب قانون کار، گفت: باید ارزیابی مجددی از اجرای قانون در ابعاد مختلف، بالاخص در حوزه توجه به مطالبات جامعه کارگری در بخش های مختلف از جمله معیشت، امنیت شغلی، حمایت های بیمه ای و... صورت گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر طالبی در مراسم بزرگداشت سالروز تصویب قانون کار که با حضور ویدیو کنفرانسی علیرضا محجوب؛ رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، برخی مسئولین استان و نمایندگان جامعه کارگری، در محل خانه کارگر استان یزد برگزار شد، عنوان کرد: با گذشت 30 سال از تصویب قانون کار، باید ارزیابی مجددی از اجرای قانون در ابعاد مختلف بالاخص پرداختن به مطالبات جامعه کارگری در بخش های مختلف از جمله معیشت، امنیت شغلی، حمایت های بیمه ای و... صورت گیرد.
استاندار با اشاره به تعامل و هماهنگی مناسب تشکل های کارگری و کارفرمایی با ارکان های مختلف حاکمیتی عنوان کرد : این تعامل فضای مناسبی را برای پرداختن به مطالبات جامعه کارگری در ابعاد مختلف ایجاد کرده است.
وی با قدردانی از جامعه کارگری استان به منظور همراهی های مناسب با مجموعه دستگاه های حاکمیتی گفت : اگر در شرایط سخت تحریم، تولید را در صف مقدم جبهه اقتصادی بدانیم، نقش اصلی بر عهده کارگران بوده است.
وی ادامه داد : به مدد کارگران استان، عملکرد اقتصادی یزد در دوران تحریم خوب بوده و حتی شاهد افزایش تقاضای سرمایه گذاری نیز بوده ایم که نوید سال های خوبی برای آینده را می‌دهد.
دکتر طالبی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به ضرورت توجه ویژه به تشکل های کارگری گفت : بسیاری از مناسبات و مطالبات از دریچه تشکل های کارگری قابل پیگیری بوده و با تعمیم فرهنگ تشکل در جامعه کارگری، می‌توان همگرایی بهتری بین آنها ایجاد کرد.


آدرس کوتاه :