استاندار يزد:


استاندار يزد در نشست كارگروه تخصصي استان بر ضرورت توجه جدّي مديران به تعهد براي رشد اشتغال در استان تاكيد كرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، عصر سه شنبه 29 خردادماه نشست كارگروه تخصصي استان به رياست «محمود زماني قمي» استاندار يزد و با حضور «علي زيني وند» معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار، فرمانداران و اعضاي اين كارگروه در تالار كوثر استانداري برگزار شد.
استاندار يزد در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان گفت: باید نیاز بخش های تولیدی و اقتصادی در کاهش میزان وابستگی و ایجاد زمینه رشد سرمایه گذاری در این حوزه ها شناسایی و هرچه زودتر برای رفع مشکلات آینده برنامه ریزی شود.
وی بر ضرورت تلاش بیشتر موسسات و بانکهای مسئول در طرح اشتغال روستایی و عشایری در جذب تسهیلات بیشتر تاکید کرد و یادآور شد: شرایط کنونی جذب اعتبارات اشتغال رضایت ‌بخش نیست.
رئیس کارگروه اشتغال استان ادامه داد: دستگاه‌های مختلف باید تا 2 روز آینده تمام واحدهایی را که وابستگی مواد اولیه به بیرون از کشور دارند، شناسایی كنند تا بتوانیم برای کاهش وابستگی ها تلاش کنیم.
زمانی قمی بر لزوم توجه جدی مدیران به تعهد برای رشد اشتغال در استان تأکید کرد و گفت: در شرایط کنونی پرداختن و شناسایی طرح‌های نیمه‌تمام و واحدهایی که علاوه بر داشتن زیرساخت‌های لازم، توانایی افزایش اشتغال دارند ضروری و با اهمیت است.
وی افزود: باید مدیران در جلسات کارگروه اشتغال و نیز ستاد راهبردي اقتصاد مقاومتی طرحهای نو و جدیدی ارائه دهند تا زمینه مقابله با تحریم ها فراهم شود.
استاندار یزد با بیان اینکه مقابله با تحریم ها و توطئه های دشمنان نیازمند برنامه ریزی است، تصریح کرد: برای کاهش وابستگی ها به خارج محدودیت زمانی داریم به همین دلیل باید واحد های تولیدی استان به تامین مواد اولیه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
زماني قمي ادامه داد: با توجه به تحریم های ظالمانه باید با ضعیف کردن حلقه ها و رشته های وابستگی، میزان وابستگی استان به خارج از کشور برای تأمین مواد اولیه و تکنولوژی مشخص شود.
رئیس کارگروه اشتغال استان خاطرنشان کرد: نباید اجازه داد، حوادث آینده از تدبیر ما جلو بیفتد و در واقع هنر مدیر این است که قبل از وقوع یک حادثه برای کنترل آن، مدیریت داشته باشد.
گفتني است در این نشست 224 طرح اشتغال روستایی و عشایری با اعتبار یک هزار و 150میلیارد ریال اعتبار با ايجاد هزار فرصت شغلی به تصویت اعضا رسید.
 


آدرس کوتاه :