استاندار یزد پس از بازدید، افتتاح و کلنگ زنی پروژه های روستای ساغند عنوان کرد:


استاندار یزد با بیان اینکه برنامه اشتغال پایدار در روستاها یکی از طرح های مهم دولت برای مقابله با بیکاری است، خاطرنشان کرد: ایجاد مشاغل در روستاها می تواند نقش بسزایی در مهاجرت معکوس به این مناطق داشته باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «محمد علی طالبی» در جریان سفر یک روزه خود به روستای ساغند و پس از بازدید، افتتاح و کلنگ زنی پروژه های روستای ساغند و در مصاحبه با صدا و سیمای مرکز یزد با بیان اینکه اکثر پروژه های روستای ساغند با مشارکت خیرین و سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام شده است، افزود:  اقدامات اینچنینی می تواند باعث افزایش جمعیت در دل کویر و مهاجرت معکوس به روستا شده است.
دکتر طالبی با بیان اینکه با بهره برداری از طرح های صنعتی این روستا شاهد آینده خوبی برای ساغند خواهیم بود، افزود: امیدواریم با افتتاح این طرح ها و آبادانی روستاهای بخش خرانق، شاهد بهبود زندگی ساکنان این منطقه  باشیم.
در ادامه پروژه های مورد بازدید، افتتاح و کلنگ زنی استاندار یزد را مشاهده می فرمایید.


افتتاح پروژه های عمرانی و دهیاری روستای ساغند


 استاندار یزد در جریان سفر به روستای ساغند پروژه های عمرانی و دهیاری این روستا را افتتاح کرد.
 بلوار ورودی و خروجی به ساغند، پارک محله ای شهید ساغندی و میدان سردار سلیمانی از جمله این پروژه ها بودند که با ارزشی بالغ بر 700 میلیون تومان افتتاح شدند.


بازدید از پروژه کارخانه کنسانتره سنگ آهن با ظرفیت ایجاد اشتغال برای 300 نفر


 دکتر طالبی در جریان سفر خود به ساغند، از پروژه کارخانه کنسانتره سنگ آهن (شرکت پایا فولاد کویر) که با  سرمایه ای بالغ  بر 7000 میلیارد ریال و ظرفیت اشتغال 300 نفر در شهر ساغند در حال احداث است، بازدید کرد.
شایان ذکر است این کارخانه که ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن در سال را دارد، در هفته دولت افتتاح خواهد شد.


بازدید از تصفیه خانه آب روستای ساغند


 استاندار یزد در جریان سفر به ساغند از تصفیه خانه این روستا با ظرفیت تولید 90 متر مکعب آب تصفیه شده در ساعت بازدید کرد.
 لازم به ذکر است، این پروژه با سرمایه ای بالغ به 21 میلیارد تومان افتتاح شده و آب روستاهای مغستان و ساغند را تامین می‌کند.


کلنگ زنی پروژه جمع آوری، انتقال و تصفيه فاضلاب ساغند


 آغاز عملیات اجرایی طرح جمع آوری انتقال و تصفيه خانه فاضلاب ساغند توسط استاندار یزد انجام شد.
 لازم به ذکر است تصفيه خانه فاضلاب بهداشتی با ظرفیت تصفيه روزانه 120 متر مکعب با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان و در مدت 3 ماه به بهره برداری خواهد رسید.


کلنگ زنی پروژه اورژانس و درمانگاه ساغند توسط استاندار یزد


 آغاز عملیات اجرایی پروژه اورژانس و درمانگاه ساغند توسط استاندار یزد انجام شد.
گفتنی است این پروژه با مساحت زمین 10000 متر مربع و زیربنای 545 متر مربع با اعتباری بالغ بر 31 میلیارد ریال و در مدت 8 ماه به بهره برداری خواهد رسید.


آدرس کوتاه :