به ریاست استاندار یزد برگزار شد:

امضای تفاهم نامه ساخت بیمارستان ۳۲ تختخوابی در مروست


تفاهم نامه احداث بیمارستان ۳۲ تختخوابی در بخش مروست شهرستان خاتم و ساخت مرکز جامع سلامت و سه باب خانه پزشک در دهستان سبزدشت شهرستان بافق، در نشستی به ریاست استاندار یزد امضا شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استان یزد، دکترطالبی در نشست امضای تفاهم نامه بیمارستان ۳۲ تختخوابی مروست که با حضور نماینده مردم شریف ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی، خیر محترم و جمعی از مسئولین استان برگزار شد، گفت: استان یزد به عنوان یکی از استان های برخوردار در حوزه سرانه های بهداشتی و درمانی کشور شناخته می شود اما عمده این امکانات، در مرکز استان و شهرستان های بزرگ استان مستقر هستند و در بعضی از شهرستان ها و مناطق محروم، با ضعف امکانات مورد نیاز مردم روبرو هستیم.
وی بر ضرورت ساخت بیمارستان و مراکز درمانی در مناطق محروم استان تاکید و خاطرنشان کرد: به همین منظور با هماهنگی انجام شده، مجوزهای لازم برای احداث بیمارستان ۳۲ تختخوابی در بخش مروست شهرستان خاتم، ساخت مرکز جامع سلامت و سه باب خانه پزشک در دهستان سبزدشت شهرستان بافق از دولت و وزارت بهداشت اخذ شد.
دکتر طالبی با بیان اینکه این مراکز با مشارکت یکی از خیرین استان احداث می شود، اظهار داشت: امیدواریم این اقدام به عنوان یک الگو، با همراهی و مشارکت خیرین و دیگر اقشار جامعه در حوزه بهداشت و درمان استان، بخشی از مشکلات و کمبودهای این حوزه را مرتفع کند.
استانداریزد در ادامه بر لزوم تسریع در فرایندها و تحقق این گونه پروژه ها تاکید کرد و گفت: از جمله وظایف دستگاه های استان، فراهم کردن بستر لازم برای احداث پروژه های مذکور است.
شایان ذکر است در پایان این نشست،  توافق نامه احداث بیمارستان 32 تختخوابی مروست و نیز توافق نامه احداث مرکز جامع سلامت و سه باب منزل پزشک در دهستان سبز دشت بافق به امضاء رسید.


آدرس کوتاه :