« بازگشت

پيام استاندار يزد به مناسبت برگزاري المپيادهاي ورزشي ايرانيان و دانشجويان پسر سراسر كشور در يزد

پيام استاندار يزد به مناسبت برگزاري المپيادهاي ورزشي ايرانيان و دانشجويان پسر سراسر كشور در يزد
به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، محمدرضا فلاح زاده در اين پيام آورده است: ورزش، عرصه‌ فعاليتهاي‌ الگومند، ساختارهاي‌ اجتماعي‌ و روابط‌ بين المللي است‌ كه‌ فرصت‌ منحصر به‌ فردي‌ براي‌ مطالعه‌ و فهم‌ پيچيدگيهاي‌ حيات‌ اجتماعي‌ فراهم‌ مي‌آورد.
 به همان ميزان كه اكتشافات و اختراعات صنعتي و علمي در تحول جوامع مختلف موثرند، ورزش نيز در حفظ سلامت و نشاط جسم و روح افراد جامعه تاثيرگذار مي باشد. توجه به ورزش از صدر اسلام مورد تاكيد پيامبر مكرم (ص) و ائمه معصومين (عليهم السلام) بوده و اين خود به خوبي، جايگاه و نقش درخشان ورزش را در رشد و تعالي جسم، فكر و روح جامعه نمايان مي سازد. از آنجا كه عقل سالم در بدن سالم است  به جاست كه جوانان ، به عنوان سرمايه هاي اصلي انقلاب شكوهمند اسلامي ايران با بهره گيري از تعاليم دين مبين اسلام، ورزش را به عنوان يكي از فعاليت هاي اصلي خود به منظور سلامت و تندرستي جسم و روح مورد توجه قرار دهند و راه را براي رشد و شكوفايي هر چه بيشتر استعدادها و توانايي هاي خود هموار سازند.
استان يزد، تابستان امسال، ميزبان دو المپياد بزرگ ورزشي در كشور مي باشد. برگزاري نهمين دوره المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان پسر دانشگاه ها و موسسات عالي سراسر كشور و دومين دوره المپياد ورزشي ايرانيان، اتفاقي مهم در عرصه ورزش استان به شمار مي آيد كه برگزاري موفق و ميزباني شايسته از ورزشكاران كشور، در جهت شناساندن هر چه بيشتر قابليتهاي يزد موثر بوده و ضمن معرفي جاذبه هاي تاريخي، گردشگري، فرهنگي و اقتصادي به ورزشكاران و دانشجويان شركت كننده، زمينه را براي توسعه و پيشرفت روزافزون استان فراهم مي آورد.
اميد است مسئولان برگزاري و شركت كنندگان در اين المپياد هاي ورزشي از فرصت پيش آمده نهايت استفاده را برده و استعدادها و توانايي هاي خود را به نحو احسن به نمايش گذارند. موفقيت همگان را از درگاه خداوند متعال مسئلت مي نمايم.