استاندار یزد تأکید کرد:‌


استاندار یزد تأکید کرد: شایسته است فرمانداران و بخشداران دولت تدبیر و امید در مسیر سیاست‌های دولت گام بردارند و از دستاوردهای نظام، مقام معظم رهبری و برنامه‌های دولت دفاع کنند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، نشست هم اندیشی فرمانداران و بخشداران با استاندار یزد با حضور "محمدعلی طالبی" استاندار یزد، "علی زینی وند" معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، "محسن صادقیان" معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، "عباس حیدری" مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری، مدیرکل روابط عمومی استانداری، فرمانداران و بخشداران در سالن زنده یاد حمیدیا استانداری برگزار شد.
استاندار یزد در این نشست با اشاره به اینکه نسبت به وظایف و جایگاه فرمانداران و بخشداران کاملاً آشناست، بر ضرورت تبیین برنامه های دولت ‌تدبیر و امید و دستاوردهای نظام برای نخبگان و مردم از سوی فرمانداران و بخشداران تأکید و بیان کرد: شایسته ا‌ست فرمانداران و بخشداران در مسیر سیاست‌های دولت گام بردارند.
"‌محمدعلی طالبی" ‌گفت: ایجاد نشاط، آرامش، ‌امنیت و امید در بین مردم ضروری است و لازمه نهضت خدمت‌رسانی به مردم ارتباط و تعامل دوجانبه با ائمه جمعه، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، نخبگان و مردم است و برای رسیدن به این هدف باید با گروه‌های موردنظر و تشکل های فرهنگی، اجتماعی ‌و سیاسی در شهرستان ها جلساتی برگزار شود.
وی بر تعامل میان ادارات و سازمان ها در سطح شهرستان تاکید کرد و افزود: لازم است عدم همکاری دستگاه ها در این رابطه انعکاس داده شود زیرا قصد داریم در آینده ارزیابی نقاط ضعف و قوت مدیران را با نظر فرمانداران و بخشداران انجام دهیم.
طالبی خاطرنشان کرد: حفظ جایگاه و شأن فرمانداران و بخشداران‌ به عنوان نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان و بخش از سوی خود آنها باید مورد توجه جدی قرار گیرد و ‌قدرت و شجاعت مدیریتی، سیاستگذاری، برنامه ریزی و نوع رفتار فرمانداران و بخشداران می‌تواند به جایگاه و شأن آنها اقتدار بخشد.
استاندار یزد با بیان اینکه هر یک از فرمانداران باید برنامه منسجمی برای توسعه شهرستان ها داشته باشند، گفت: اسناد بسیار خوبی به عنوان سند توسعه شهرستان در شورای برنامه ریزی و توسعه به تصویب رسیده است و وجود دارد که می‌تواند مبنای فعالیت فرمانداران و بخشداران قرار گیرد و لازم ا‌ست فرمانداران در چارچوب این برنامه ها بر روی مشکلات و چالشهای منطقه تحت مسئولیت خود متمرکز شوند و تا دو سه ماه آینده راهکار و پیشنهادهای خود را برای رفع مشکلات ارائه دهند.
وی با بیان اینکه سایتهای فرمانداری ها را شخصا مشاهده می‌کنم، اطلاع رسانی به مردم را بسیار مناسب دانست و ‌ادامه داد: باید اقدامات فرمانداران و بخشداران در سطح شهرستان و بخش با تعامل با رسانه ها و مطبوعات محلی به طور شفاف به اطلاع مردم رسانده شود و اگر در این رابطه اطلاع رسانی انجام نشود به معنی آن است که فعالیت و کاری انجام نگرفته است.


هدف اصلی توجه به معیشت مردم باشد


عالی ترین مقام اجرایی استان با اشاره به اینکه حوزه فرمانداری و بخشداری یک حوزه متنوع با فعالیت‌های گوناگون در بخش های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است، افزود: هدف اصلی در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها باید توجه به معیشت مردم و خدمتگزاری به آنها باشد و با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم های ظالمانه علیه ایران، مردم و رضایتمندی آنها برای ما اصل است.
طالبی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه سال آینده برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی را خواهیم داشت و این مهمترین کار برای فرمانداران و بخشداران به عنوان روسای هیئت های اجرایی شهرستان ها و بخش ها در سال پیش روست، خاطرنشان کرد: امیدواریم در برگزاری این انتخابات نیز مانند انتخابات گذشته سربلند باشیم و از همین الان زمینه‌های لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم، بدون جانبداری و گرایش به کاندیدایی خاص و جلب مشارکت عمومی مردم برای حضور گسترده در انتخابات فراهم شود.


پیشتازی استان یزد در ارائه تسهیلات اشتغال روستایی


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در این نشست با بیان اینکه استان یزد در حوزه ارائه تسهیلات اشتغال روستایی که وامی ارزان است پیشتاز بوده و اقدامات و تخصیص های اعتبارای خوبی داشته است، گفت: تلاش شده است در ارائه این تسهیلات نظارت و تایید فرمانداران مورد توجه قرار گیر‌د.
"‌علی زینی وند"‌ در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید میراث دار استخدام بی ضابطه و جذب بی‌سابقه‌ دولت قبل است و به همین علت دست همه ما برای جذب نیروهای متخصص در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها در حوزه نیروی انسانی بسته است.


تخصیص و توزیع اعتبارات در شهرستانها با نظر فرمانداران


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز در این جلسه با بیان اینکه فرمانداران روسای کمیته‌های برنامه‌ریزی شهرستان ها هستند، گفت: همواره در تخصیص و توزیع اعتبارات نظر تمام فرمانداران گرفته و لحاظ شده است.
‌"‌محسن صادقیان" همچنین بر هماهنگی ‌و تعامل فرمانداران با معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری برای اجرای هرچه بهتر پروژه های عمرانی در شهرستان ها تأکید کرد.
گفتنی است در ابتدای این نشست هر یک از فرمانداران و بخشداران به بیان نقطه نظرات خود در رابطه با حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی پرداختند و بر خدمت رسانی به مردم و اجرای برنامه ها براساس سیاست های دولت تدبیر و امید‌ تاکید کردند.

★خبرنگار: مجید وفایی شاهی★
★عکس: رضا زارع★


آدرس کوتاه :