شناسه : 94164862
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد:


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد اظهارداشت: از روز اول تا امروز در پروژه ثبت جهانی حضور داشتم و ثبت جهانی یزد را مدیون مردم ساکن در بافت، رسانه‌ها که مانع تخریب‌ها شدند و پس‌ازآن مدیون کار تیمی دستگاه‌های مختلف به میزان‌های گوناگون می‌دانم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «سیدمحمدرضا سیدحسینی» در نشستی خبری با اصحاب رسانه بیان داشت: سیر پرونده نیز سیری دارای افت و خیز بود که با هیچ چسبی نمی‌توان آن را به دولت‌های نهم و دهم چسباند چون در دولت احمدی‌نژاد پرونده ثبت جهانی متوقف‌شده بود و حتی یک برگ در این زمینه به آن پرونده اضافه نشد و تمامی اسناد آن نیز موجود است، پس برخی بیهوده به دنبال مصادره به نام خود نباشند.
وی با تقدیر از دستگاه‌های مرتبط استان در این زمینه عنوان کرد: ثبت جهانی اتفاق بزرگی بود اما امروز ابتدای کار است و خیلی کارها را باید انجام داد که خوشبختانه به مرور وظایف دستگاه‌ها، اعتبارات لازم و نحوه سرمایه‌گذاری که از پیش تدوین‌شده است در اختیار رسانه‌ها نیز قرار خواهد گرفت.
معاون عمرانی استاندار در بخش دیگری از سخنانش رد رابطه با نحوه توزیع اعتبارات شهرستانی تصریح کرد: اگر اعتبارات و اموال و زمین و ... در اختیار قرار نگیرد و حمایت دولت نباشد خیلی از فعالیت‌ها را نمی‌توان انجام داد ضمن اینکه توزیع اعتبارات شاخص دارد و دلبخواهی نیست بلکه بر اساس سامانه و شاخصه‌هایی که تعریف‌شده است اعتبار هر شهرستان مشخص می‌شود.
وی در خصوص کلان‌شهر شدن یزد نیز گفت: هرگز به چنین چیزی فکر نکنید و اگر روزی قرار شد یزد کلان‌شهر شود بدانید که روز نگرانی و گرفتاری‌های متعدد برای یزد است.