پرتال استان یزدخدمات الکترونیک وزارت کشور پورتال استانداری های سراسر کشور

 

« بازگشت

رئيس سازمان فني و حرفه اي كشور در مراسم توديع و معارفه مديركل فني و حرفه اي


به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، محمدرضا فلاح زاده در اين مراسم با تاكيد بر توكل بر خدا، توسل به ائمه معصومين(عليهم السلام) و تفكر صحيح و بر نامه ريزي در كارها گفت: برنامه محوري حاصل تفكر جمعي است. وي با بيان اين كه اگر تحرك نباشد برنامه ها عملي نمي شود افزود: به دنبال تحرك در اجرايي كردن برنامه ها ، تحول ايجاد خواهد شد. وي ادامه داد: با توجه به دنيايي كه دائما در حال رشد، تكامل و نوآوري علمي است اين تحول بايد در مسير مثبت همچنان دوام داشته باشد.
استاندار يزد عامل اصلي توسعه را نيروي انساني عنوان كرد و گفت: البته بايد توجه داشت كه نيروي انساني بي مهارت و بي تجربه نمي تواند صاحب تحول شود.
فلاح زاده با اشاره به وضعيت آب در استان اظهار داشت: در حالي كه ذخيره منابع آبي زيرزميني استان يك ميليارد و 300 ميليون مترمكعب مي باشد از اين منابع بيش از يك ميليارد و 500 ميليون متر مكعب برداشت صورت مي گيرد. وي با بيان اين كه نزديك به 90 درصد از آب استان در بخش كشاورزي مصرف مي شود، بر ضرورت توجه به آبياري نوين و مزاياي كشت گلخانه اي اشاره كرد و گفت: به نظر مي رسد بايد با آموزش هاي لازم ضمن بهره برداري بهينه تر از آب موجود، بهره بري مناسب تري از اين مايع حيات داشته باشيم. استاندار يزد ضمن تاكيد بر مزاياي بخش كشاورزي، توسعه بخش صنعت را به عنوان راهبرد استان عنوان كرد و گفت: انسان آموزش ديده، خلاق و مبتكر است لذا بايد با ارائه آموزش هاي لازم، زمينه بروز نوآوري ها را در بخش هاي مختلف فراهم كرد.
استاندار يزد در پايان از احمدي مديركل سابق فني حرفه اي يزد به عنوان انساني متدين، خوب، نجيبب و زحمتكش ياد و براي اكبرنژاد مديركل جديد اين مركز آرزوي توفيق كرد.
معاون وزير كار و امور اجتماعي نيز در اين مراسم با بيان اين كه سالانه بيش از يك ميليون و 200 هزار نفر وارد بازر كار مي شوند لازمه ايجاد اشتغال براي آنان را مهارت عنوان كرد و گفت: نيروي جوان به عنوان سرمايه كشور نيازمند مهارت است. شريف النسبي با اشاره به ماموريت هاي سازمان فني و حرفه اي گفت: ماموريت هاي سازمان فني و حرفه اي فراتر از آن است كه اكنون در حال انجام آن مي باشد. وي با بيان اين كه سازمان فني و حرفه اي براي رسيدن به اهداف موردنظرش بايد نوآور شود ادامه داد: سازمان در اين رابطه استراتژي خود را تعريف نموده و بر اين مسئله تاكيد دارد كه بايد محور آموزش ها را بر اساس تقاضا قرار داد.
رئيس سازمان فني و حرفه اي كشور با اشاره به گراني برخي از آموزش ها گفت: تقاضا محوري بايد مبناي كار سازمان قرار گيرد و آموزش ها به بازار نياز و تقاضا متصل شود. وي بر نهادينه شدن آموزش براساس تقاضا در سازمان فني و حرفه اي تاكيد كرد.
شريف النسبي با با بيان اين كه در رويكرد جديد بحث واگذاري كارگاه هاي سازمان فني و حرفه اي به بخش خصوصي مطرح مي باشد خواستار حضور فعال تر استان يزد در اين عرصه شد.
وي در بخش ديگري از سخنانش با بيان اين كه بايد آزمون گر از آموزش دهنده تفكيك شود گفت: تلاش داريم تا در اين رابطه آزمون گر را از بازار واقعي بياوريم و سازمان را كمتر در بخش آزمون درگير نماييم.
وي در پايان از يزد به عنوان ژاپن ايران ياد كرد و ادامه داد: استان يزد با برخورداري از مردماني، خوش فكر، پر تلاش و كم توفع با ارائه ايده هايي نوين، به استان هاي ديگر الگو بدهد.
شايان ذكر است، در پايان اين مراسم از خدمات احمدي به عنوان مديركل سابق فني و حرفه اي يزد تقدير شد.


این سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

  • آمار سایت