پرتال استان یزدخدمات الکترونیک وزارت کشور پورتال استانداری های سراسر کشور

 

« بازگشت

تاكيد استاندار يزد بر گسترش فرهنگ جمع گرايي و تسهيل ازدواج جوانان


به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، محمدرضا فلاح زاده در اين نشست با بيان اين كه در رابطه با مسئله ازدواج كتاب هاي بسياري تاكنون تدوين شده است گفت: بايد آسيب ها در امر ازدواج به نحو مطلوبي جمع بندي شده و مورد ارزيابي قرار گيرد. وي با تاكيد بر فرهنگ جمع گرايي گفت: حضور جوانان در مساجد، تشكل هاي بسيج وحتي در خانواده ناشي از فرهنگ جمع گرايي مي باشد كه بايد ترويج اين فرهنگ از سوي دستگاه هاي مرتبط به خصوص رسانه ملي مورد توجه قرار گيرد. فلاح زاده با تاكيد بر بررسي علل و عوامل مسائلي چون افزايش سن ازدواج جوانان و بالا رفتن سطح توقع خانواده ها افزود: بايد فرهنگ سهل گيري در ازدواج مورد توجه همه دستگاه هاي فرهنگي قرار گيرد و به شكل مناسبي ترويج شود.
استاندار يزد با اشاره به نقش مهم خانواده و روحانيت در امر ازدواج، بر فرهنگ سازي و توانمندسازي بحث ازدواج و تحكيم بنيان خانواده تاكيد كرد.
در ابتداي اين نشست نيز رئيس سازمان ملي جوانان با اشاره به بحث اوقات فراغت جوانان گفت: در گام اول كميته اوقات فراغت و كارگروههاي تخصصي بر اساس آيين نامه ابلاغي تشكيل شد. وي با بيان اين كه در اين رابطه  250 طرح از سوي 20 دستگاه مرتبط با امور جوانان مورد ارزيابي قرار گرفت افزود: در نهايت 38 طرح منتخب و برگزيده به كارگروه ارزيابي رفته است و به زودي توافق نامه آنها امضا خواهد شد.
اژدرپور با بيان اين كه براي اولين بار نمايشگاه اوقات فراغت جوانان در كنار نمايشگاه دستاوردها و عملكرد دولت نهم در مركز استان و اكثر شهرستانها داير گرديد از راه اندازي سامانه تحت وب اوقات فراغت خبر داد و گفت: با بهره گيري از اين سامانه، مردم به راحتي مي توانند به بحث اوقات فراغت دسترسي داشته باشند.
وي در پايان خواستار معرفي كارشناس اوقات فراغت در دستگاه ها ، ورود اطلاعات دستگاه هابه سامانه تا نيمه مهرماه و ارائه برنامه دستگاهها براي اوقات فراغت جوانان در سال 88 حداكثرتا پايان ديماه شد.
شايان ذكر است، تشكيل كميته علمي با حضور مشاورعالي فرهنگي استاندار به منظور ارائه راهكارهاي مناسب در خصوص امر آموزش ازدواج، فعال شدن كارگروههاي مطرح در دستورالعمل اجرايي برنامه ازدواج، ارائه طرحي به منظور گراميداشت سالروز ازدواج حضرت علي(ع) و حضرت فاطمه(س) به عنوان روز ملي ازدواج و ارائه برنامه عملياتي كميته بانوان در اين رابطه از جمله مصوبات اين نشست بود.    


این سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

  • آمار سایت