پرتال استان یزدخدمات الکترونیک وزارت کشور پورتال استانداری های سراسر کشور

 

« بازگشت

برگزاري نشست هماهنگي برگزاري مراسم روز جهاني قدس در استان يزد؛تاكيد استاندار بر برنامه ريزي مسوولان جهت حضور گسترده در راهپيمايي روز قدس


به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، "محمدرضا فلاح زاده" در نشست هماهنگي مسوولان استان جهت برگزاري باشكوه مراسم روز قدس در استان با اشاره به اهميت اين روز كه توسط امام خميني (ره) نامگذاري شده است افزود: عبادت و سياست دو مقوله تفكيك ناپذير در جهان اسلام به شمار مي آيد و امام (ره) با علم به اين نكته، جمعه آخر ماه مبارك رمضان را، روز جهاني قدس نامگذاري كردند.
وي با اشاره به فرموده پيامبر اسلام(ص) مبني بر اينكه اگر كسي نداي مسلمان تحت ظلم و ستم قرار گرفته را بشنود و به او كمك نكند مسلمان نيست، حضور گسترده در راهپيمايي روز جهاني قدس را وظيفه مسلمانان در جهت حمايت از ملت مظلوم فلسطين، لبنان و جهان اسلام دانست و خواستار برنامه ريزي مناسب جهت برگزاري هر چه باشكوه تر اين مراسم شد.
استاندار يزد در بخش ديگري از سخنان خود، دو محور و ماموريت اصلي پيامبر اكرم (ص) در سفر به معراج را بحث جانشيني حضرت اميرالمومنين (ع) و نماز عنوان كرد و افزود: سفر معراج در پايان ماه مبارك رمضان صورت گرفته و حضرت امام خميني (ره) نيز روز قدس را همزمان با سفر پيامبر اسلام (ص) به مسجدالاقصي نامگذاري كرده اند.
فلاح زاده افزود: ماه رمضان سرآمد ماههاي قمري است كه عبادت، جهاد، مبارزه و استكبار ستيزي مردم در اين ماه بيش از هر زمان ديگر مي تواند نمايان شود.
وي اظهار داشت: حضرت امام (ره) استراتژي خود را در خصوص اينكه اسراييل بايد از صفحه روزگار محو شود از سالهاي قبل از سال 42 آغاز نموده و تا پايان حيات خويش بر اين نكته تاكيد داشتند.
استاندار يزد تصريح كرد: امام (ره) از همان ابتدا و به جهت اينكه صهيونيست ها به دشمني پيامبر اسلام (ص) و اعتقادات مسلمانان برخواسته اند، شوروي سابق، امريكا، اسراييل و انگيلس را مورد تاخت و تاز و هجوم خودشان قرار دادند.
فلاح زاده همچنين با اشاره به اينكه صهيونيست ها به عنوان يك غده سرطاني در دل جهان اسلام مستقر شده اند، اهداف بلند مدت آنها را تجاوز به سرزمين هاي مسلمانان از نيل تا فرات عنوان كرد كه در رسيدن به اين هدف از هيچ تلاشي دريغ نمي كنند.
در اين نشست مسوولان دستگاه هاي مربوطه در استان، به بيان پيشنهادات و نظرات خود در خصوص برگزاري هر چه باشكوه تر مراسم روز جهاني قدس در استان يزد پرداختند.


این سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

  • آمار سایت