استاندار یزد در مراسم رژه نیروهای مسلح استان:


مراسم رژه نيروهای مسلح استان يزد همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس با حضور نماينده ولی‌فقیه در استان و امام‌ جمعه يزد، استاندار يزد و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار برگزار شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومی استانداری يزد، صبح شنبه ٣١ شهریورماه، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس مراسم رژه حماسی نيروهای مسلح استان يزد با حضور "آیت‌الله محمدرضا ناصری " نماينده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه يزد، "محمود زمانی قمی" استاندار يزد، "محمدعلی طالبی" معاون سياسی، امنيتی و اجتماعی استاندار، "‌سیدابوالفضل موسوی" ‌نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، "‌حجت الاسلام والمسلمین محمد صدوقی" ‌یادگار سومین شهید محراب، سرپرست فرمانداری یزد، ‌فرماندهان نظامی و انتظامی استان، اعضا‌ی شورای تأمين و جمعی از مسئولان و مقامات ارشد استان در حدفاصل ميدان حضرت امام علی (ع) تا ميدان حضرت امام حسين (ع) يزد برگزار شد.
استاندار یزد در این مراسم ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت امام سجاد(‌ع) ‌ و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس،‌ گفت: کربلایی شدن مهم ترین ویژگی و تنها رمز ماندگاری ارزش‌های‌ دفاع مقدس است.
"‌محمود زمانی قمی" ‌سی و یکم شهریورماه را یادآور حمله ناجوانمردانه بعث عراق به مرزهای جغرافیایی و عقیدتی ایران اسلامی دانست و ادامه داد:‌ جنگ تحمیلی جدا از حوادث تلخی که داشت، ‌نتایجی شیرین و جاوید به همراه داشت که آن مقاوت و پایداری مردم بود و اینکه در این دفاع مقدس حتی یک میلیمتر از خاک ایران عزیز به دشمنان داده نشد.
وی با اشاره به اهمیت مرور جنگ‌های تاریخ در نقاط مختلف دنیا،‌ افزود:‌ هیچ کدام از جنگ‌هایی که تاکنون در جهان رخ داده مانند هشت سال دفاع مقدس در ذهن ها و قلبها جاویدان و ماندگار نشده است.
زمانی قمی هشت سال دفاع مقدس را ‌متاثر از نهضت کربلا و واقعه عاشورای حسینی دانست و خاطرنشان کرد: کربلایی شدن مهم ترین ویژگی و تنها رمز ماندگاری ارزش‌های دفاع مقدس است.
استاندار یزد با بیان اینکه صداقت در گفتار و رفتار یکی از بارزترین ویژگی‌های رزمندگان و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس بود، گفت: رزمندگان ایران اسلامی با ملاک قرار دادن رفتار و منش شهدای کربلا در برابر دشمن بعثی و دیگر متحدانش جانانه و فداکارانه ایستادگی کردند.
رئیس شورای تامین استان با تاکید بر ضرورت آمادگی کشور در برابر قدرت هایی که چشم طمع به خاک ایران دارند، ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی ایران توانمندتر و قدرتمندتر از همیشه است.
‌وی هدف انقلاب اسلامی را هدفی منطقی، انسانی و الهی دانست و افزود: نظم انقلاب اسلامی نظم مستکبران جهان را برهم زده است.
زمانی قمی در پایان سخنان خود با بیان اینکه جهانخواری، کشتار‌، ظلم و زورگویی قاعده نظم استکبار است، ‌خاطرنشان کرد:‌ انقلاب اسلامی با صدور ارزش‌های معنوی و انسانی خود توطئه‌های دشمنان را در نقاط مختلف جهان خنثی کرده است و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران بقای این انقلاب را مستحکم تر از همه سال های گذشته به تماشا خواهند نشست.
گفتنی است در این مراسم ده‌ها گروهان نمونه استان يزد از روبروی جايگاه ويژه رژه رفتند و آمادگی خود را در دفاع از ايران اسلامی به نمايش گذاشتند.

★‌خبرنگار: ‌مجید وفایی شاهی★
‌★‌عکس: ‌رضا زارع★
 


آدرس کوتاه :