به ریاست استاندار یزد؛


یازدهمین نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان به ریاست استاندار یزد و با حضور اعضای این کارگروه در تالار كوثر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در اين نشست با قدرداني از مشاركت دستگاه‌ها در توسعه و روند اشتغال در استان، به مصوبات جلسات اخير اشاره و بر اهميت تسهيلات به شرکت‌های حوزه آی تی تأکید كرد.
«علی زینی وند» با تأکید بر معرفي طرح‌ها در نواحي صنعتي روستاهاي استان خاطرنشان كرد: اميدواريم با حمايت از شرکت‌ها بتوانيم لازمه رونق اشتغال‌زایی در روستاها را فراهم كنيم.
وي افزود: با توجه به اینکه شهرستان‌های خاتم، بهاباد و ابرکوه دارای رسته‌های از پیش تعیین‌شده هستند و محدودیت‌هایی در این رسته‌ها در نظر گرفته‌شده است؛ لذا باید در این راستا مطالعه مجددی صورت گیرد و با برداشتن این محدودیت‌ها برای این 3 شهرستان، اشتغال به‌درستی و متناسب با نیاز این شهرستان‌ها تعریف شود.
معاون اقتصادی استاندار با اشاره به امکان جابجایی رسته‌ها در این 3 شهرستان افزود: متقاضیان می‌توانند در تمامی حوزه‌های کشاورزی، خدمات و صنعت طرح‌های خود را تهیه و به تصویب کمیته فنی آن شهرستان برسانند.
گفتنی است در این کارگروه در خصوص طرح‌های روستایی و اشتغال فراگیر و همچنین مشاغل خانگی مصوباتی صورت گرفت؛ در حوزه روستایی 52 طرح با اشتغال 215 نفر و بااعتباری بالغ‌بر 9 میلیارد و 300 میلیون تومان به تصویب رسید.
همچنین شایان‌ذکر است در حوزه اشتغال فراگیر 24 طرح با اشتغال 240 نفر و بااعتباری بالغ‌بر 17 میلیارد تومان مورد تصویب قرار گرفت؛ که جمعاً اعتبار مصوب این طرح‌ها 265 میلیارد ریال است.

 


آدرس کوتاه :