مديركل سياسي و انتخابات استانداري يزد:


مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری یزد با اشاره به ظرفيت هاي غني سياسي و اجتماعي استان يزد بر برنامه ريزي در مسير تقويت گفت و گوي سياسي با محوريت اميد آفريني، وفاق اجتماعي و انسجام ملي تاكيد كرد.

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، «عباس حيدري» روز 20 فروردين ماه بخشنامه مربوط به ضرورت تحقق منشور گفت و گوي سياسي از سوي وزير محترم كشور ابعاد مختلف اين موضوع را تشريح كرد.
 مديركل دفتر امور سياسي، انتخابات و تقسيمات كشوري استانداري يزد گفت: اقتضاي مردم سالاري در نظام جمهوري اسلامي ايران، آن است كه سازو كار هاي مديريتي در كليه حوزه ها به گونه اي سامان يابد تا امكان مشاركت حداكثري ملت در اداره كشور فراهم شود.
حيدري افزود: فصل سوم قانون اساسي و قانون نحوه فعاليت احزاب و گروه هاي سياسي بر اين امر تاكيد ورزيده و پشتوانه قانوني آن نيز پيش بيني شده است،
وي ادامه داد: از جنبه ديگر ابلاغ حقوق شهروندي از سوي رئيس جمهور محترم گواهي بر عزم جدي دولت يازدهم و دوازدهم در به رسميت شناختن تكثر و تنوع در انديشه و عمل سياسي و استفاده از تمام ظرفيت هاي محلي، منطقه اي و ملي براي توسعه و ارائه الگويي ممتاز از مردم سالاري ديني مي باشد.
مديركل سياسي و انتخابات خاطرنشان كرد: باتوجه به تحولات چشم گير در جامعه ايران و پايان دهه چهارم انقلاب اسلامي و احساس نياز بيش از پيش به نهاديه شدن فرهنگ گفت و گو به ويژه در بين جريان ها، تشكل ها و سلايق سياسي مختلف تقويت زمينه هاي گفتمان و هم انديشي ضرورت دارد.
حيدري بيان كرد: تقويت خانه احزاب و تشكل هاي دانشجويي، رفع موانع فعاليت احزاب و تشكل هاي سياسي و صنفي، تقويت زمينه هاي ارتباط با رسانه ها در تمام سطوح سياسي و مديريتي، تقويت گفت و گوي سازنده ميان جريان هاي مختلف سياسي و نهادينه سازي انتقاد موثر و اخلاق مدار از رويكردهاي استان يزد در تحقق اين امر است.
مديركل دفتر امور سياسي، انتخابات و تقسيمات كشوري استانداري يزد در پايان با اشاره به ظرفيت ها و علايق غني و مختلف سياسي و اجتماعي در استان گفت: با شناسايي هر چه بيشتر اين توانمندي ها و تكيه بر مشاركت فعالان سياسي و اجتماعي اميد است رويش هاي چشم گير و اثر گذاري را براي رشد مناسب گفت و گوي سياسي در استان شاهد باشيم.
 
آدرس کوتاه :