شناسه : 93952707
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان:


دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یزد با اشاره به کاهش 50 درصدی حجم قاچاق در دولت یازدهم تصریح کرد: مواردی چون تسهیل تجارت فرامرزی و مرزی، اصلاح روندهای واردات و صادرات کالا و اجرای سامانه‌های الکترونیکی موضوع مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پیشگیری نقش بسزایی داشته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ به مناسبت سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری در 12 تیرماه 1381 پیرامون مبارزه همه‌جانبه با پدیده قاچاق کالا و ارز و تشکیل ستاد مرکزی، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی تابان حضور یافت.
«احمد ترحمی» در این برنامه مشارکت تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد استان شاکله فرهنگ‌سازی و اقناع مردم پیرامون حمایت از تولید ملی و عدم مصرف کالای قاچاق را تشکیل می‌دهد.
وی با تبیین سهم استان در این موفقیت افزود: تمرکز در سه مرحله تشدید مبارزه در مبادی ورودی و گلوگاه‌های مستقر در سطح استان، کنترل انبارها و مراکز نگهداری کالا و کنترل سطح عرضه از مهم‌ترین اقدامات پیشگیرانه و کنترلی استان است که حاصل تشریک‌مساعی کلیه دستگاه‌های دخیل در امر مقدس مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.
ترحمی با اشاره به عملکرد مثبت نیروهای اطلاعاتی و انتظامی استان تأکید کرد: بافت سنتی، مذهبی مردم و حساسیت یزدی‌ها بر کسب روزی حلال را دلیل کمرنگ بودن کالای قاچاق در استان دانست و این موضوع را ارزشمند و حائز اهمیت دانست.
در پایان دبیر کمیسیون استان با دعوت از مردم به حمایت از کالای باکیفیت ایرانی و عدم مصرف کالای قاچاق، مشارکت عمومی جامعه را در این خصوص خواستار شد.