شناسه : 100642224
استاندار یزد:


استاندار یزد بابیان اینکه برای اشتغال بالاتر و کاهش نرخ بیکاری از سرمایه‌گذاری‌های جدید استفاده می‌کنیم؛ اظهار داشت: هر فردی با هر دین و مسلکی وارد فرودگاه یزد شود و بخواهد اشتغال‌زایی کند به استقبال و ملاقات او می‌روم.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد؛ شامگاه 9 آذرماه 96، آیین تجلیل روز ملی صادرات و تجلیل از صادرکنندگان برتر استان یزد در سال 96 با حضور استاندار یزد، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، دبیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید و جمع کثیری از صنعتگران استان برگزار شد.
استاندار یزد در این مراسم اظهار داشت: باید در صحبت‌ها و گفته‌ها از غلو فاصله بگیریم و بگوییم که دروغ و تملق چیز بدی است چراکه گذشته نه‌چندان دور ما نشان می‌دهد که از دروغ‌گویی چه ضربات مهلکی دریافت کردیم.
«محمود زمانی قمی» بابیان اینکه آرمان‌های انقلاب نیز جامعه بدون دروغ و تملق بود؛ ادامه داد: یادمان باشد در شکل‌گیری یک رویداد و حادثه‌ای همه باهم سهیم هستیم و امید است شاهد شکل‌گیری جامعه بااخلاق باشیم و در حوزه دین و تمدن با تکیه‌بر پیشوایمان مولا علی (ع) جامعه‌ای به‌دوراز دروغ داشته باشیم و به بجای اسطوره‌سازی به سمت اسوه‌های خود برویم.
استاندار یزد با تأکید بر اینکه همه باید به هم کمک کنیم و با دوستی و صداقت مشکلات را از پیش رو برداریم؛ افزود: هیچ‌وقت نباید ادعا کنیم که معجزه می‌کنیم و می‌بایست یادمان باشد اگر قرار بود با درشت‌گویی مسائل حل شود بسیاری که منطق درشت‌گویی داشتند مشکلات را حل کرده بودند، اما دریافتیم که راهی جز اتحاد برای حل مشکلات نداریم و همه دوست داران جمهوری اسلامی و انقلاب باید همین مسیر را طی بکنند.
وی با اشاره به اینکه برگزاری چنین آیینی برای ارج نهادن صادرکنندگان است؛ بیان داشت: صادرکنندگان انسان‌های بزرگ و والایی هستند که به وظیفه ملی و میهنی خود به‌خوبی عمل کردند و ما باید از آن‌ها پوزش بطلبیم که نتوانستیم کاری انجام دهیم.
زمانی قمی با اشاره به نشست هم‌اندیشی با صنعتگران استان عنوان کرد: معتقدم صاحبان صنعت و تولید مسیرها و مشکلات را بیشتر و بهتر می‌فهمند و انسان‌های بزرگی هستند که ما به آن‌ها احتیاج داریم و استان یزد را مملو از استعداد و مزیت در حوزه‌های جغرافیا و نیروی انسانی می‌دانم.
وی با اشاره به اینکه می‌دانم حوزه تولید، صنعت و صادرات دارای مشکلات فراوانی است که مجال پرداختن به آن نیست؛ گفت: از هر بخشی که در شکل‌گیری این شرایط مقصر بوده است باید گذشت و برای کاهش موانع تلاش کرد.
استاندار یزد با تأکید بر اینکه واحدهای فعالی نیز در این عرصه هستند که باید برای پیشگیری از آسیب به آن‌ها مراقب باشیم؛ اضافه کرد: همه دستگاه‌ها باید سیاست‌هایی که در استانداری تعیین می‌شود را اجرا کنند و بر اساس این سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌ها باید به سراغ افرادی برویم که در حوزه صنعت آسیب‌دیده‌اند تا مشکلات آن‌ها را حل‌وفصل کنیم.
زمانی قمی بابیان اینکه مطلق‌گویی و درشت‌گویی مانع واقعیت‌گرایی است بنابراین برای رفع مشکلات باید مشکل را ببینیم و بافکر و اندیشه آن را حل کنیم؛ تصریح کرد: واحدهای نیمه‌تمام صنعتی استان یزد اهمیت ویژه‌ای دارند و باید به‌طور ویژه به واحدهایی که اشتغال‌زایی بیشتری خواهند داشت، توجه کرد و برای تکمیل آن‌ها اقدام شود.
وی بابیان اینکه تیم اقتصادی استان باید تلاش جدی داشته باشد تا بتواند اقدامات مؤثری انجام دهد؛ گفت: نمی‌توانیم همه واحدها و همه مشکلات را حل کنیم و قطعاً استانداران پس از من نیز باید برای حل مشکلات اقدام کنند. لذا آنچه توان دولت در سطح استان و ملی است را به کار می‌گیریم تا آسیب‌ها و مشکلات رفع شوند.
استاندار یزد بابیان اینکه تأکید ما بر واحدهای اشتغال‌زا است؛ ادامه داد: اگر ۲۰۰ طرح نیمه‌تمام صنعتی داشته باشیم که به فرض ۱۵ هزار شغل ایجاد می‌کنند، آن‌هایی که اشتغال‌زایی بیشتری دارند را به‌طورقطع در اولویت قرار خواهیم داد و به موضوعات دست چندم توجهی نمی‌کنیم.
استاندار یزد، جذب سرمایه‌گذاری در یزد را نیز بسیار مهم دانست و افزود: باید به سمت جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید برویم و شرایط را به نحوی رقم بزنیم که دیگران در داخل و خارج از کشور احساس کنند زمینه سرمایه‌گذاری در یزد روان است و فردی برای اینکه کارش انجام شود، پشت در اتاق مدیران استان گیر نمی‌کند.
وی در ادامه تصریح کرد: اگر متقاضی سرمایه‌گذاری به استان یزد آمد و حرف او حق و کارش صحیح بود، هیچ دلیلی نمی‌بینم که در پیچ‌وخم اداری معطل بماند. لذا باید کار را انجام داد و آرام‌آرام اعتماد را در بین کارآفرینان و سرمایه‌گذاران به وجود آورد.
استاندار یزد بابیان اینکه برای اشتغال بالاتر و کاهش نرخ بیکاری از سرمایه‌گذاری‌های جدید استفاده می‌کنیم؛ اظهار داشت: هر فردی با هر دین و مسلکی وارد فرودگاه یزد شود و بخواهد اشتغال‌زایی کند به استقبال و ملاقات او می‌روم.
از سوی دیگر هراندازه در توان ما باشد از دخالت در اقتصاد پرهیز و به حمایت از بخش خصوصی که می‌تواند نجات‌بخش اقتصاد باشد می‌پردازیم.
وی در پایان سخنانش یکی از راهبردهای اصلی را تمرکز بر اشتغال فارغ‌التحصیلان دانست و یادآور شد: بخش تولید و صنعت به دلیل ماهیتی که دارد شاید نتواند در کوتاه‌مدت اقدامی در این زمینه انجام دهد؛ البته بخش فرهنگ و آموزش عالی نیز باید بدانند که مهارت محوری را در دستور کار خود قرار دهند و با توجه به اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان نگاهی جدید به عرصه اشتغال داشته باشند.