استاندار یزد به مناسبت فرارسیدن سالگرد شهادت شهید آیت الله دکتر سیدمحمد بهشتی(‌رض)، شهیدان پاکنژاد، ‌٧٢ یار وفادار انقلاب و امام و آغاز هفته قوه قضاییه پیامی صادر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، ‌متن کامل پیام "‌محمود زمانی قمی" ‌استاندار یزد به شرح زیر است:
‌بسمه تعالی
و ان حکمت فاحکم بینهم بالقسط ان الله یحب المقسطین
"سوره مبارکه مائده آیه ۴۲‌"

آغازین روزهای تير ماه هر سال، يادآور ضایعه عظیم و جانگداز شهادت مظلومانه آيت الله دكتر بهشتي(رض) و 72 تن از یاران باوفای انقلاب اسلامی است.
اگرچه عروج این والامقامان برای ملت رشید ایران اسلامی، سخت و جبران ناپذیر بود لیکن در پرتو الطاف الهی، خون مطهر آنان، منجر به تقویت روحیه شهادت طلبی و ایثارگری در جامعه گردید و حرکت جوانان غیور این مرز و بوم مقدس را به سمت قله های عزت و اقتدار شتابان تر کرد.
شهيد ‌آیت الله بهشتي (رض) مجتهدی متفکر و  پرورش یافته اسلام ناب محمدی(ص) و برآمده از مکتب اصیل عاشورای حسینی بود و بی جهت نیست که امام راحل عظیم الشان(ره) از او به عنوان خار چشم دشمنان اسلام یاد می فرمودند.
به همین مناسبت، نامگذاری آغازین هفته تیرماه هر سال به نام هفته قوه قضاییه، اقدامی مبارک و فرصتی ارزشمند است تا ضمن تکریم از تلاشگران عرصه دفاع از حقوق مظلومان و خادمان توسعه فرهنگ عدالت گستری در قوه قضاییه، بار دیگر به تبیین شخصیت والا و ممتاز شهید ‌آیت الله بهشتی(رض) در حوزه های مختلف پرداخته شده و از این رهگذر، نسل جوان امروز ایران اسلامی، بیش از پیش با خدمات عظیم این متفکر فرزانه و مجاهد نستوه آشنا شوند.
اينجانب ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهید والامقام آیت الله بهشتی(رض) و همه شهداي هفتم تير به ويژه شهيدان سيدرضا و سيدمحمد پاكنژاد، فرا رسیدن هفته قوه قضاییه را به همه دست اندرکاران خدوم و پرتلاش این قوه محترم در استان یزد تبریک و تهنیت عرض نموده و موفقيت همگان را در راستاي آرمان‌هاي بلند امام راحل عظيم الشان (ره) و منويات مقام معظم رهبري(مدظله العالی) از درگاه حضرت دوست مسئلت مي‌نمايم.
 
آدرس کوتاه :