شناسه : 96046914


استاندار یزد با صدور پیامی به مناسبت فرارسیدن عید قربان، این روز را زیباترین جلوه تعبد در برابر خالق دانست و برای مردم مومن و شریف یزد توفیق بندگی و آزادگی در نزد خداوند را آرزو کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ متن کامل پیام «سیدمحمد میرمحمدی» استاندار یزد بدین شرح است:
ارزش عشق به معشوق است كه در راهش از همه دلبستگي ها رها مي¬شويم و دل را به قرب او نزديك مي¬كنيم و اين سنت ابراهيم خليل است، سنتي كه شرافت بني آدم و كرامت انساني را در تاريخ رقم زده است.
عيد قربان، جشن رهيدن از اسارت نفس و منيت هاي زميني و تعلقات دنيوي و وسوسه هاي شيطاني است، عيد قربان عيد شكست ابليس و پيروزي و سربلندي ايمان و يقين است و اميدوارم كه اين عيد بر ابراهيميان عاشق مبارك و خجسته باشد و ابراهيميان عاشق همين مردم مومن و شهيد پروري هستند كه در پاسداري از خون شهيدان و ارزشهاي الهي و انقلابي و حفظ و حراست از مرزهاي ايران اسلامي شور و حماسه مي آفرينند و از هيچ ايثار و احساني دريغ نمي ورزند عيد قربان روز امتحان الهي و روز قرب حق. و عيد بندگي و سعادت و تجلي ايثارهاي ابراهيمي است و روزيست كه زيباترين جلوه تعبد در برابر خالق عيان مي گردد و پرشكوهترين عشق ها رقم مي خورد. در مراسم حج، قرباني ها پس از وقوف در عرفات و مشعر و مني است يعني پس از  شناخت و معرفت و ژرف¬نگري و دور كردن شيطان است و قرباني كردن نمادي است براي رهايي از همه تعلقاتي كه سد ره دوست مي شوند و حجاب روي يار. «تو خود حجاب خودي حافظ از ميان برخيز»
اينجانب اين عيد بزرگ بندگي خدا و آزادگي انسان كه آيينه اوج اخلاص و شايستگي است به همه مردم خوب و عزيز استان يزد تبريك عرض مي كنم و اميدوارم زندگي همه مومنين و دوستان و جوانان به زيبايي گلستان ابراهيم و پاكي چشمه سار زمزم و زلالي و دل انگيزي كوثر زهرا و طراوت نسيم سدره و طوبي باشد و خداوند توفيق بندگي و آزادگي به همه عطا فرمايند.
غلام همت آنم كه زير چرخ كبود         ز هر چه رنگ تعلق پذيرد آزاد است.