شناسه : 93464463
استاندار یزد:


استاندار یزد در نشست مشترک با مدیران و کارکنان سازمان تبلیغات اسلامی استان گفت: پایه همه مسائل فرهنگ است و هرچه فرهنگ غنی‌تر باشد سایر مسائل هم قوی‌تر خواهد شد و می‌توان تأثیر آن را در فضای اجتماعی و ضایع نکردن حق‌الناس مشاهده کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، نشست مشترک استاندار یزد با مدیران و کارمندان سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.
«سید محمد میرمحمدی» در این نشست گفت: بحث تبلیغ همیشه جواب می‌دهد، مخصوصاً اگر درزمینهٔ مسائل مثبت باشد و با هنرمندی کار شود تأثیرگذاری بیشتری خواهد داشت.
وی افزود: کانون‌های فرهنگی و هنری و هیئت‌های مذهبی و مجموعه تشکل‌های مردمی ضروری است و می‌تواند به‌صورت خوشه‌ای ادامه پیدا کند تا فضای عمومی از گفتمان‌های ادیبانه، فرهنگی و سازنده همه‌گیر شود.
میرمحمدی چاپ و نشر قرآن  را توسط سازمان تبلیغات کاری ارزشمند دانست و تصریح کرد: اینکه قرآن در مدرسه‌ها و مساجد و خانه‌ها موجود باشد و فرد از کودکی با قرآن انس بگیرد، آموزه‌های قرآنی از ذهن او دور نمی‌شود.
وی بابیان اینکه کودکان باید به سمت قرآن بروند، گفت: ضرورت دارد کودکان را به نحوی به سمت قران سوق دهیم تا علاقه به این سمت در آن‌ها ایجاد شود، همان‌طور که در بخش‌های دیگر هزینه‌های صورت می‌گیرد لازم است درزمینهٔ قرآن و قران آموزی نیز هزینه شود.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش در خصوص مشکل اختصاص زمین برای مدارس صدرا گفت: اگر زمین شناسایی‌شده تا جایی که قانون اجازه بدهد درخواست تخفیف برای ارائه زمین انجام می‌دهیم تا در اختیار مدارس صدرا قرار بگیرد.
وی با تأکید بر اینکه حفظ اعتبار مدارس صدرا مهم است، گفت: اعتبار این‌گونه مدارس به کادر مدرسه برمی‌گردد بنابراین باید به‌گزینش و کادربندی مدارس صدرا که زیرمجموعه سازمان تبلیغات اسلامی هستند، توجه خاصی داشته باشیم تا متفاوت از سایر مدارس باشند.
وی بر امر اطلاع‌رسانی تأکید کرد و افزود: اطلاع‌رسانی خیلی مهم است چراکه اگر برنامه‌ها انجام شود ولی مردم اطلاع و آگاهی نداشته باشند بی‌فایده است.
استاندار یزد تأکید کرد: اجلاس پیر غلامان هم برنامه‌ریزی شود تا حتماً برای سال آینده استان یزد برگزارکننده این اجلاس در کشور باشد.