وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابراز خرسندی از افتتاح نخستین گذر و خیابان فرهنگ و هنر کشور در یزد خاطر نشان کرد: این شهر نمادی از فرهنگ، هنر و معماری ایران است و تابلوی فرهنگ را در خود دارد.

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد به نقل از ایرنا، سیدعباس صالحی، شامگاه دوشنبه در آیین افتتاح نخستین گذر فرهنگ و هنر کشور در کوچه تاریخی مازاری های یزد با تاکید بر نقش اصلی مردم در حوزه فرهنگ افزود: اگر سیاست یا اقتصاد را می توان به نظر عده ای بدون مردم پیش برد، فرهنگ با مردم حرکت کرده و می کند، از این رو از زاویه هویت فرهنگی، مردم در آفرینش، حفظ و انتقال فرهنگ و مصرف فرهنگی نقش اصلی را بر عهده دارند.
وی ادامه داد: بر این اساس، خیابان های فرهنگ و هنر با این نگاه ایجاد می شود که مردم بیافرینند، اشاعه دهند و مصرف کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه مهمترین سرمایه شهرها، سرمایه های فرهنگی است گفت: اگر شهرها این سرمایه را داشته باشند اعتبار و منزلت دارند و اقتصاد شهری نیز روانتر، بالنده تر و موثرتر حرکت می کند.
صالحی افزود: سرمایه فرهنگی در شهرها اهمیت بیشتری نسبت به سرمایه های فنی و مالی دارد زیرا سرمایه های فرهنگی، سرمایه های مالی و فنی را به همراه خود دارند.
وی با ابراز خرسندی از افتتاح نخستین گذر و خیابان فرهنگ و هنر کشور در یزد خاطر نشان کرد: این شهر نمادی از فرهنگ، هنر و معماری ایران است و تابلوی فرهنگ را در خود دارد.
وی ادامه داد: یزد با کسب 24 سال متوالی رتبه برتر کنکور سراسری، هویت علمی را با خود دارد و امیدواریم با ایده پردازی های مناسب از بدنه اجتماعی شاهد موفقیت بیش از پیش این شهر و دیگر شهرها باشیم.
مهدی جمالی نژاد شهردار یزد نیز در این مراسم تاکید کرد: در شهر تاریخی یزد به گذر فرهنگ و هنر مازاری ها اکتفا نمی شود و تلاش خواهد شد گذرها و خیابانهای فرهنگ و هنر دیگری نیز در این شهر ایجاد شود.
سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عصر دوشنبه برای افتتاح نخستین گذر فرهنگ و هنر کشور در کوچه مازاری های یزد وارد فرودگاه شهید صدوقی شد و مورد استقبال مسئولان ارشد استان قرار گرفت.
دیدار و گفت و گو با آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد از دیگر برنامه های سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به یزد بود.
 
آدرس کوتاه :