شناسه : 95947130
معاون سياسي امنيتي استاندار يزد:


به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد"محمدعلی طالبی" در همايش بزرگ خيرين ازدواج گفت: همکاری افراد خیر نقش مهمی در تسریع و تسهیل ازدواج جوانان دارد، باید زمینه جلب و مشارکت آنها نسبت به این موضوع اجتماعی فراهم شود.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار افزود: تشکل های مختلفی در کنار دولت برای فراهم کردن بستر و زمینه ازدواج جوانان مشارکت دارند و باید فعالیت ها در این مهم بیشتر شود.
طالبی، به پیشگامی یزدی ها در امور خیری اشاره کرد و گفت: مردم استان همواره در امور مختلف خیر از جمله ازدواج جوانان پیشگام بوده اند، قطعا باید به خاطر اهمیت آن فعالیت های بیشتر و بهتری به عمل آید.
این مقام مسئول تصریح کرد: دولت به تنهایی نمی تواند در خصوص ازدواج جوانان فعالیت کند و باید همانند گذشته شاهد مشارکت فعالانه خیران ازدواج در این رابطه باشیم.
طالبی به همکاری همه مردم در این امر اشاره کردوافزود: تاکنون کارهای فرهنگی و اطلاع رسانی و خدمات خوبی توسط دولت و همچنین مجمع خیران ازدواج استان انجام شده است و باید در این امر مهم همه همکاری کنند.


مدير كل ورزش و جوانان استان:مجمع خیران ازدواج برای فرهنگ سازی و بستر سازی ازدواج تلاش های خوبی انجام داده اند


همچنین مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد به اهمیت نیازهای جوانان و به خصوص موضوع ازدواج اشاره کرد و گفت: مجمع خیران ازدواج در سال های اخیر برای فرهنگ سازی و بستر سازی آن موضوع تلاش های خوبی انجام داده اند.
مسعود شریعتی افزود: باید نسبت به برنامه ریزی و جلب مشارکت خیران در زمینه ازدواج کارهای بهتر و بیشتری انجام شود، اگر این موضوع تحقق یابد بسیاری از آسیب های اجتماعی رفع می شود.
خامسی مدیرعامل مجمع خیرین ازدواج استان يزد نيز گفت: ازاهداف مورد نظر این همایش ترویج فرهنگ ازدواج آسان بین زوجهای جوان است که امروزه به خاطر تامین لوازم وهزینه های ازدواج مدتها است که با مشکل مواجه هستند.
خامسی با اشاره به فعالیت 40تشکل خیرین ازدواج در استان گفت: ۴۰ تشکل به عنوان خیریه ازدواج در سطح استان فعالیت دارند و افرادی هم که شخصی در این زمینه فعالیت دارند به آن اضافه می شوند و خوشبختانه روحیه خیری کمک به ازدواج در استان یزد بسیار زیاد است.
لازم به ذکر است همايش خيرين ازدواج به همت اداره كل ورزش و جوانان استان، مجمع خيرين ازدواج و مجمع جوانان استان و با حضور جمعي از خيرين، سازمانهاي مردم نهاد، معتمدين محلات و مشاوران خانواده و تعدادي از مسئولان و مديران استاني برگزار گرديد.
در این همایش از خیرین استان و زوجینی که مهریه آن‌ها 14 سکه بهار آزادی بود تجلیل شد.