شناسه : 102805892
استاندار یزد:


استاندار یزد در نشست ستاد راهبردی مدیریت شهر جهانی یزد اظهارداشت: مسئولان نباید به‌هیچ‌وجه نگاهِ بخشی به موضوع داشته باشند، بلکه باید نگاه ها تعاملی و تفاهمی باشد.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، روز سه شنبه 12 دی ماه 96؛ اولین جلسه ستاد راهبردی مدیریت شهر جهانی یزد به ریاست استاندار یزد و با حضور نماینده مردم یزد و اشکذر، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، رئیس شورای شهر و شهردار یزد و جمعی از مدیران استان در محل سالن زنده‌یاد حمیدیا برگزار شد.
«محمود زمانی قمی» در این جلسه با اشاره به تشکیل اولین جلسه ستاد راهبرد مدیریت جهان شهر یزد اظهار داشت: ثبت شهر جهانی یزد یک پدیده مهم است و وظایف سنگین ما پس از اعلام ثبت آغازشده و باید تمامی اقتضائات مهم این رخداد را در شهر فراهم کنیم.
وی بابیان اینکه لازم است همه دستگاه‌ها و نهادها و مردم به فکر ارتقای منزلت شهر یزد باشند؛ ادامه داد: قبلاً کارگروه‌هایی برای ستاد راهبرد مدیریت جهان شهر یزد در نظر گرفته‌شده بود که مقرر شد برخی اصلاحات لازم صورت پذیرد و گروهی برای این کار مشخص شد.
استاندار یزد بابیان اینکه شخص استاندار برای مدیریت این ستاد تعیین‌شده است گفت: شهردار یزد به‌عنوان جانشین استاندار مسئول راهبری این موضوع است و طبیعتاً مسئولیت‌های شورای شهر و شهردار نیز در این زمینه خیلی متنوع و دقیق است که حتماً با مزیت‌های خوبی که در شورای شهر یزد و شهردار می‌بینم موفقیت محقق خواهد شد.
وی بابیان اینکه تعداد این جلسات از سالی دو جلسه بیشتر خواهد بود و لازم است برای صیانت از این میراث بزرگ جلسات بیشتری را داشته باشیم؛ عنوان کرد: مسئولان نباید به‌هیچ‌وجه نگاهِ بخشی به موضوع داشته باشند، بلکه باید نگاه ها تعاملی و تفاهمی باشد.
زمانی قمی بابیان اینکه کارگاه‌های بین‌المللی مرتبط با موضوع ثبت جهانی را در شهر یزد برگزار خواهیم کرد؛ اظهار داشت: به سمت برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی به میزبانی یزد خواهیم رفت و در سال آتی از شهرداران و مسئولان شهرهای تاریخی جهان برای بهتر شدن یزد دعوت خواهیم داشت تا چالش‌های مدیریتی را با همفکری رفع ‌کنیم.
وی بابیان اینکه یزد به استانی تبدیل‌شده که در معرض دید جهان قرارگرفته است؛ افزود: همه به تاریخ و تمدن ما توجه دارند و باید متناسب با آن نگاه و جایگاهی که داریم از آثار تاریخی و فرهنگی یزد صیانت کنیم.