شناسه : 93339585


نشست بخشداران سراسر استان با حضور مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری و فرماندار اشكذر به میزبانی فرمانداري اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری در اين نشست با اشاره به برگزاري انتخابات اخير، به مشاركت بالاي مردم استان به‌ویژه مشاركت صد درصد روستائيان در انتخابات اشاره كرد و از تلاش‌های بخشداران در طول برگزاري انتخابات قدرداني كرد.
 «محمد يارمند» در ادامه از برنامه‌ریزی براي آموزش اعضاي شوراهاي منتخب در روستاها خبر داد و گفت: چون بيشتر اين اعضاي منتخب،‌اعضاي جديد هستند، قرار است با برنامه‌ریزی در دفتر امور روستايي، دوره آموزشي مقدماتي را براي اين افراد برگزار كنيم.
وي نظارت بخشداران بر انتخاب دهياران جوان، دلسوز و شايسته را از مهم‌ترین اقدامات پيش رو دانست و افزود: دهياراني بايد انتخاب شوند كه کمک‌حال مردم باشند و مجري خوبي براي برنامه‌های توسعه و عمران در روستاها باشند.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری به تسهیلات خوبی كه در راستاي اشتغال‌زایی در روستاها فراهم‌شده اشاره كرد و افزود: در بحث بسته‌های اشتغال‌زایی تابه‌حال چهار بانك در استان ما را در اين امر همراهي كردند كه اميدواريم اين طرح‌ها همچنان ادامه داشته باشد و باعث ايجاد اشتغال و كارآفريني در روستاها شود.
يارمند همچنين در اين راستا خواستار تلاش بيشتر بخشداران درزمینه فراهم نمودن زمینه‌های اشتغال و توليد در روستا شد.
فرماندار اشكذر نيز در اين نشست با قدرداني از حضور بخشداران استان در روستاي هامانه بخش خضرآباد به بيان برخي فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه‌های مختلف اين شهرستان به‌ویژه صنعت كشاورزي و قطب پرورش اسب اصيل عرب در كشور پرداخت.
گفتنی است در ادامه هریک از بخشداران به ارائه دیدگاه‌ها؛ پیشنهاد‌ها و مشکلات بخش خود پرداختند.