شناسه : 93464883
استاندار یزد:


استاندار یزد بابیان اینکه نداشتن مهارت های زندگی می تواند آسیب زا باشد؛ اظهارداشت: در برنامه ها و طرح های کاهش آسیب های اجتماعی نباید از این موضوع غفلت شود چرا که منشا بسیاری از ناهنجاری های رفتاری عدم داشتن مهارت های زندگی توسط افراد است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، نشست ستاد فرهنگی، اجتماعی و مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی استان به ریاست استاندار یزد و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و اعضای عضو این ستاد در سالن زنده یاد حمیدیا برگزار شد.
«سید محمد میرمحمدی» در این جلسه بابیان اینکه شیوه‌هایی که تاکنون اجراشده نمی‌تواند به نتیجه دقیق در پیشگیری از طلاق منجر شود؛ گفت: در برنامه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه پیشگیری از طلاق باید جامعه هدف مشخص باشد و پس‌ازآن برنامه‌ریزی دقیق کرد.
استاندار بابیان اینکه مسائل فرهنگی و اقتصادی عامل اصلی زندانی شدن افراد می باشد، افزود: هرچه بیشتر در حل مسائل دید فرهنگی داشته باشیم جامعه آرام‌تر خواهد بود و درصورتی‌که با مسائل امنیتی برخورد کنیم کینه و نارضایتی و خصومت در بین مردم ایجاد می‌شود، بنابراین باید با دید فرهنگی به مسائل ورود کنیم.
میرمحمدی گفت: برای اینکه برنامه‌ها شرایط لازم را برای ارزیابی داشته باشند، سال پایه را سال 95 قرار دهید و در یک دوره پنج‌ساله برنامه‌ها را ادامه دهید تا بعد از پنج سال بررسی کنیم که آیا تعداد معتادان، طلاق، زندانیان و .... کاهش داشته یا خیر و خروجی چگونه بوده چراکه با اجرای کوتاه‌مدت نتیجه دقیق مشخص نمی‌شود.
وی گفت: یکی از بحث‌های مهم در آموزش‌وپرورش آموزش دوره دبستان است به‌گونه‌ای که باید سرآغاز برنامه‌های فرهنگی از دبستان باشد و تا چند مقطع تکرار شود که برنامه زنده بماند و در ذهن دانش‌آموز شکل بگیرد.
وی در مورد آموزش به دانش آموزان در معرض خطر گفت: دانش آموزان در معرض خطر که در خانواده‌های ناهنجار هستند شناسایی می‌شوند پس باید برنامه‌های خاص برای آن‌ها داشته باشیم تا مسائل ناهنجار خانواده بر روی او تأثیر منفی نگذارد.
استاندار در خصوص موازی کاری برنامه‌های فرهنگی در ادارات گفت: اگر این اقدامات موازی حالت مشارکت داشته باشد و همه دغدغه فرهنگی و اجتماعی داشته باشند خوب است و ایرادی ندارد.
وی تأکید کرد: مشاهده می‌شود در دستگاه‌های اجرایی هم‌افزایی خوبی در اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی وجود دارد ولی باید کمیت و کیفیت طرح‌ها به‌طور دقیق مشخص باشد تا بتوانیم در پایان طرح، خروجی آن را بسنجیم.