شناسه : 93428802
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار یزد:


معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار یزد بابیان اينكه اعضاي منتخب به شوراها جايگاه و اهميت لازم را بدهند؛ گفت: تلاش و سعي منتخبان در شوراهای اسلامی به‌گونه‌ای باشد كه همه دستگاه‌ها و افراد راغب به همكاري با شوراهای اسلامی شهر و روستا شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ نشست مشترک استاندار یزد و معاونین وی با منتخبین مردم در شورای شهر یزد برگزار شد.
«محمدعلي طالبي» در این نشست با اشاره به مشاركت 4/93 درصدي مردم در انتخابات اردیبهشت‌ماه گفت: مشاركت رقم خورده در استان نسبت به دوره‌های گذشته و دیگر استان‌ها کم‌نظیر بوده و از سویی مشاركت مردم شهرستان يزد در انتخابات بی‌نظیر تلقی می شود.
وی با اشاره به اينكه منتخبان شوراي شهر يزد از ميان تعداد قابل‌توجهی كانديدا منتخب‌شده‌اند؛ اظهار داشت: مشاركت بی‌سابقه كانديداها در انتخابات یکی از دلایلی بود که باعث شد مشاركت بی‌نظیری در انتخابات رقم بخورد و مردم نیز به این موضوع پاسخ مثبت دادند.
طالبی با اشاره به اينكه چالش فعلي شوراهاي اسلامي شهر و روستا عدم اجرای کامل قانون مرتبط با این بخش است؛ تأکید كرد: نیاز است تا نگاه مثبت و مطلوب قانون اساسي به شوراها به قوانين عادي كشور تسری پیدا کند تا برخی چالش ها برطرف شود.
طالبي بابیان اينكه اعضاي منتخب به شوراها جايگاه و اهميت لازم را بدهند؛ گفت: تلاش و سعي منتخبان در شوراهای اسلامی به‌گونه‌ای باشد كه همه دستگاه‌ها و افراد راغب به همكاري با آنها شوند.
وي با ابراز اميدواري از اينكه شاهد كار جمعي در شوراها باشيم؛ تصريح كرد: شورا نبايد به سمت مجموعه‌ای از فردیت‌ها برود و لازم است همواره صداي واحدي از آن به بيرون مخابره شود.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعی استاندار افزود: مطلوب است كه شوراهاي به سمت برنامه‌های اجتماعي و فرهنگي گرایش پیدا كنند و نمود بیرونی كارهاي خود را از عمراني به اجتماعي و فرهنگي تغيير دهند.
اين مقام مسئول بابیان اينكه از شوراي شهر چهارم يزد توقع بيشتري داشتيم تا درزمینهٔ ساماندهی اتباع فعاليت بیشتری داشته باشند تأکید كرد که اميدواريم اين مهم در دوره جديد محقق شود.