استاندار یزد:


استاندار یزد در نشست هم‌اندیشی با نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد استان گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد باید بهترین رابطین مردم و دستگاه‌های اجرائی باشند و ضروری است تشکل‌های مردمی و غیردولتی توسعه یابند و قدرتمند و توانمند شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، روز سه‌شنبه 22 اسفندماه نشست هم‌اندیشی استاندار یزد با نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد استان با موضوع نقش‌آفرینی سمن‌ها در یزد جهانی با تأکید بر توسعه گردشگری در سالن کوثر استانداری برگزار شد.
استاندار یزد در این نشست بابیان اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد نقش مهمی در توسعه هر کشوری دارند، بیان کرد: سمن‌ها و تشکل‌های غیردولتی باید بهترین رابطین مردم و دستگاه‌های اجرائی و نهادهای حکومتی باشند.
«محمود زمانی قمی» با اشاره به اینکه جای تشکل‌های غیردولتی قوی در استان یزد کمی خالی است بر ضرورت توسعه و توانمندسازی سازمان‌های مردم‌نهاد تأکید کرد.
وی ادامه داد: مسئولان دستگاه‌های اجرائی استان باید سازمان‌های مردم‌نهاد را به رسمیت بشناسند و هر جا که لازم باشد از توان فکری و ظرفیت‌های آن‌ها استفاده کنند.
زمانی قمی افزود: تاکنون بیش از 90 جلسه با تشکل‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، شوراها و سایر تشکل‌های استان داشته‌ام اما به لحاظ زمانی محدودیت‌هایی داریم به‌عنوان‌مثال در همین سه چهار روز گذشته بیش از 150 دعوت‌نامه برای حضور در مراسم‌ها به دفتر استاندار ارسال‌شده است و اگر همه مسائل استان را تعطیل کنم و به‌اصطلاح آقای جلسات و دعوت‌نامه‌ها شوم بازهم برای حضور در جلسات وقت کم می‌آید.
استاندار یزد خاطرنشان کرد: من استاندار هم مردم و قشرها با هر دین و گرایش سیاسی و فکری هستم و خود را سیاست زده، سمن زده و صنعت زده نمی‌دانم بلکه باید به همه این مسائل به‌عنوان مسائل استان بپردازم به‌عنوان‌مثال باید به صنعت پرداخت تا مشکل بیکاری که مشکل کشور و استان است رفع و از سرمایه‌های مردم صیانت شود.


یزد به نحو شایسته به جهانیان معرفی شود


استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه بالاترین برند یزدی‌ها مهمان‌نوازی و مهربانی است، گفت: باید در تبلیغات و معرفی شهر یزد به گردشگران داخلی و خارجی به نحو شایسته عمل و کمیته یا کارگروهی تشکیل شود که به آن‌ها خوش‌آمد گوید و ویژگی‌های یزد و یزدی‌ها را بیان کند تا بهترین سفیران جمهوری اسلامی ایران و شهر یزد در بازگشت به کشورهای خود باشند.
وی با اشاره به ثبت شهر یزد در سازمان یونسکو و جهانی‌شدن یزد، بیان کرد: شایسته است در تبلیغات و معرفی شهر به‌جای واژه «یزد جهانی» از واژه درست «یزد شهر میراث جهانی» استفاده شود.
زمانی قمی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: در حکومت حضرت امام علی (ع) یتیمان جایگاه ویژه‌ای داشتند و خود حضرت به امور آن‌ها رسیدگی می‌فرمودند و ما نیز با فرارسیدن ایام نوروز قصد داریم برای کودکان بی‌سرپرست و بچه‌های یتیم که از سوی نهادها و دستگاه‌های مرتبط و معتمدین محلات شناسایی و معرفی‌شده‌اند، رسیدگی لازم را داشته باشیم.
 


آدرس کوتاه :