نشست هم انديشي با دانشگاهيان و فرهيختگان استان يزد پيرامون برگزاري كنگره ملي بزرگداشت آيت الله حاج شيخ غلامرضا يزدي «فقيه خراساني» برگزار و هماهنگي هاي لازم براي حضور جوانان و دانشگاهيان در اين برنامه صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد،روز دوشنبه 17 ارديبهشت ماه با توجه به برگزاري كنگره ملي بزرگداشت آيت الله حاج شيخ غلامرضا يزدي« فقيه خراساني» در تاريخ بيستم ارديبهشت ماه سال جاري، نشست هم انديشي با فرهيختگان و دانشگاهيان استان به منظور معرفي ابعاد مختلف علمي و عرفاني اين عالم وارسته به عموم مردم و هماهنگي بيشتر در زمينه برنامه هاي مربوط به اين كنگره در سالن مديريت بحران استانداري يزد برگزار شد.
مدير كل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري يزد در اين جلسه گفت:در دنيايي كه تهديدات زيادي نسل جوان را نشانه گرفته است معرفي و بهره مند ساختن جامعه از زندگي خداجويانه و انسان گرايانه عالمان ديني و چهره هاي اثرگذار اجتماعي تاثير چشمگيري دارد.
« فخرالسادات خامسي» افزود: آيت الله حاج شيخ غلامرضا يزدي نيز به عنوان عالمي ديني و شخصيتي علمي كه پنجاه سال از عمر خود را براي مردم يزد در معرفي ارزش ها و عمل به آن ها سپري كرده است، الگويي ماندگار و با ارزش براي جوانان و نسل جديد مي باشد.
خامسي برگزاري كنگره ملي بزرگداشت فقيه خراساني را فرصتي خوب دانست و اظهار داشت:بايد تلاش كنيم با توجه به اطلاع رساني هاي صورت گرفته ساير زمينه هاي حضور دانشگاهيان،دانشجويان و جوانان را در فرصت باقي مانده  براي بهره مندي از ظرفيت هاي كنگره فراهم سازيم كه در اين راستا همكاري نهادهاي مختلف دانشگاهي مورد توجه قرار گرفته است.


معرفي و هويت بخشي جهاني به الگوها و شخصيت هاي موثر استان يزد


مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان يزد در ادامه اين جلسه بيان كرد: برنامه ريزي و هماهنگي هاي لازم براي برگزاري اين كنگره با رويكرد علمي و معرفي ابعاد مختلف شخصيت اين عالم ديني و مردمي يزد صورت گرفته است و هر چه بتوانيم نگاه دانشگاهي را در اين همايش جاري كنيم،عمق و تاثير آن بيشتر مي شود.
« مجيد جواديان زاده» دبير اجرايي ستاد برگزاري كنگره ملي بزرگداشت آيت الله حاج شيخ غلامرضا يزدي در پايان با اشاره به برنامه هاي در نظر گرفته شده براي اين كنگره گفت: اگرمي خواهيم در مسير توسعه جهش و حركت داشته باشيم بايد الگوهاي مختلف جامعه را شناسايي و با نگاه جهاني به معرفي آن ها بپردازيم.
گفتني است كنگره ملي بزرگداشت آيت الله حاج شيخ غلامرضا يزدي «فقيه خراساني»  بيستم ارديبهشت ماه در آستان مقدس امامزاده جعفر (ع)‌يزد با حضور چهره هاي علمي،دانشگاهي،ديني و عموم مردم برگزار مي شود و در اين جلسه هماهنگي هاي لازم براي حضور دانشجويان،اساتيد و جامعه بزرگ دانشگاهي استان يزد صورت گرفت.
 


آدرس کوتاه :