شناسه : 87669792
استاندار یزد:


استاندار یزد در ستاد اجرایی خدمات سفر که با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور برگزار شد، گردشگران را سفیران فرهنگی دانست که در مبادلۀ فرهنگی کشورها و توسعۀ فرهنگی نقش‌آفرین هستند.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، ستاد خدمات سفر استان با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استاندار یزد، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در تالار اندیشه استانداری یزد برگزار شد.
استاندار یزد بیان کرد: در برنامه ششم زمینه توسعۀ گردشگری در کشور دیده شده و لازم است نمایندگان مجلس در بررسی لایحه بودجه برای تأمین اعتبار توسعه گردشگری کشور همۀ تلاش خود را به‌کار گیرند.
«سید محمد میرمحمدی» با بیان اینکه بیشترین خدمات گردشگری یزد به بخش خصوصی مربوط است، گفت: همۀ واحدهایی که در زمینۀ هتل‌ها در استان یزد وجود دارد مربوط به بخش خصوصی است و هتل‌های در حال احداث نیز توسط بخش خصوصی یزد ساخته می‌شود.
وی موزۀ منطقه یزد را یکی از طرح‌های توسعۀ گردشگری استان دانست و گفت: یک واحد قدیمی برای ساخت  این موزۀ منطقه‌ای در نظر گرفته شد.
استاندار یزد افزود: برای بازسازی ساختمان قدیمی و تبدیل به موزه نیاز به اعتبار بسیار ی است که با تأمین آن می‌توان ظرفیت ویژه‌ای برای گردشگری استان ایجاد کرد.
به گفتۀ میرمحمدی، توسعه گردشگری خارجی به رابطۀ قوی‌ با دیگر کشورها نیاز دارد که لازم است برای تحقق این مهم، علاوه بر تقویت بخش خصوصی، زمینه‌های لازم برای بهبود و توسعه روابط با جهان فرآهم شود.
وی بیان کرد: برخوردهای که در زمینه فرهنگی در حوزه گردشگری انجام می‌شود انفعالی است در حالی که می توان شرایطی را فراهم کرد که تأثیرگذاری فرهنگی گردشگران خارجی را به تاثیرپذیری آنها تبدیل کرد.
استاندار یزد گردشگران را سفیران فرهنگی کشور و استان دانست و با اظهار تأسف از اینکه بعضأ از این رویکرد غفلت شده است، گفت: باید برای تقویت پایه‌های اعتقادی تلاش کرد تا با معرفی شایستۀ فرهنگ بومی یزدی‌ها، زمینۀ تاثیرگذاری فرهنگ ایران بر گردشگران داخلی و خارجی فراهم شود.