دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري از سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌های اجتماعی فعال در حوزه آسیب‌های اجتماعی دعوت کرد طرح‌های پیشنهادی خود را به این دفتر ارسال کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري در راستاي وظايف ذاتي خود و با هدف پيشگيري و كنترل آسيب‌هاي اجتماعي اقدام به مشاركت با سازمان‌هاي مردم نهاد فعال در حوزه فعاليت‌هاي اجتماعي خواهد کرد و در این خصوص از تشكل‌هاي علاقمند به اين حوزه دعوت مي‌کند طرح‌هاي عملياتي خود را براي بررسي به اين دفتر ارسال نمايند.
فخرالسادات خامسی هامانه در گفت‌وگو با روابط عمومی استانداری، با تأکید بر لزوم اجرای طرح‌ها و برنامه‌های تخصصی و علمی نتیجه‌مند در خصوص پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی استان، گفت: دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری برای دریافت و اجرای طرح‌ها و پژوهش‌های کاربردی و عملیاتی تشکل‌های مردم‌نهاد اعلام آمادگی می‌کند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بیان کرد: این طرح‌ها پس از تأیید در کمیته علمی دفتر و تصویب در هیئت‌های اندیشه‌ورز مورد حمایت مالی قرار می‌گیرد.
خامسی گفت: طرح‌ها و پژوهش‌های سازمان‌های مردم‌نهاد که کاربردی، بین‌بخشی و محله‌محور بوده و دارای برنامۀ فوق‌العاده در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به ویژه در موضوعات طلاق، اعتیاد، حاشیه‌نشینی هستند در اولویت حمایت و پذیرش قرار می‌گیرند.
لازم به ذکر است علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر، آگاهی از شرایط پذیرش و دریافت قالب‌های طرح به سایت دفتر امور اجتماعی استانداری بخش سازمان‌های مردم‌نهاد به آدرس ejtemaee.ostanyazd.ir کنند.
در مورد شرایط پذیرش طرح‌ها نیز می‌توان بیان کرد: برنامه‌هاي پيشنهادي باید با تخصص و اهداف تشكل‌ها همخواني داشته باشد، اولويت با سازمان‌هاي مردم نهاد داراي مجوز از وزارت كشور مي‌باشد، طرح‌ها اجرايي و عملياتي بوده به نحوي كه داراي نتايج عيني و قابل ارزيابي باشد، دارای ويژگي فوق‌العاده مانند جامعه هدف خاص، خلاقيت و نوآوري در اجرا، پوشش حداكثري و... باشد.
گفتنی است، جلب همكاري و مشاركت مالي و غيرمالي تشكل از ديگر دستگاه‌هاي دولتي و غير دولتي، امتياز محسوب خواهد شد و با توجه به محدوديت اعتبارات، انتظار مي‌رود براي اجراي طرح پيشنهادي پذيرفته شده از حداكثر امكانات و ظرفيت‌هاي داوطلبانه تشكل مربوطه به منظور كاهش هزينه‌ها و ارتقای كيفيت خدمات استفاده شود.

*خبرنگار: مريم بهرامي*


 
آدرس کوتاه :