فاز اول مجتمع تجاری، اداری، فرهنگی و تفریحی خلیج فارس با حضور استاندار یزد و معاونان استاندار افتتاح شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، عصر روز شنبه ۱۷ شهریورماه با حضور "محمود زمانی قمی" استاندار یزد، "علی زینی و‌ند" معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، "محسن صادقیان" معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، "محمدرضا تابش" نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، تعدادی از مدیران و مسئولان استان، کارآفرینان و فعالان بخش خصوصی، مجتمع تجاری، اداری، فرهنگی و تفریحی خلیج فارس یزد افتتاح شد.
استاندار یزد در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ این روز را روزی ماندگار در تاریخ انقلاب و ایران اسلامی دانست و گفت: لازم است همواره روز ۱۷ شهریور و خاطره شهدای این قیام را زنده نگه داریم.
"محمود زمانی قمی" حلقه گمشده جامعه امروز بشری را اخلاق دانست و ‌بیان کرد: امروز می توان افرادی را که استقلال، شرف، آزادگی و قدرت جمهوری اسلامی ایران را برنمی‌تابند با درست مدیریت کردن کشور، اخلاق‌مداری، اتحاد و همدلی ناامید کرد.
وی ادامه داد: مردم ایران الگوهای بزرگی مانند حضرت امام علی علیه السلام و حضرت امام حسین(‌ع) دارند و در جهان معاصر نیز می توان از بنیانگذار و معمار کبیر انقلاب اسلامی و "‌آیت الله سیدمحمود طالقانی" رحمت الله علیه و "آیت الله سیدروح الله خاتمی" رحمت الله علیه به عنوان نمادهای اخلاق‌مداری و دین ‌محوری یاد کرد.
زمانی قمی افزود: بزرگانی چون آیت‌الله طالقانی و آیت‌الله خاتمی دو نماد عالم روشنفکر دینی در کشور ما هستند که روشنفکری و سیاست را با اخلاق و دین پیوند دادند، رنگ دین را به سیاست زدند و نشان دادند که دین عین سیاست و سیاست عین دین است.
استاندار یزد با اشاره به افتتاح فاز یک مجتمع تجاری، اداری، ‌فرهنگی و تفریحی خلیج فارس یزد و با تاکید بر حمایت از کارآفرینان و سرمایه گذاران در استان، خاطرنشان کرد: اگر به بخش خصوصی توجه ویژه ‌ای شود و زمینه های سرمایه گذاری در استان و کشور فراهم گردد، شرایط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه بهتر ا‌ز شرایط موجود خواهد شد.
گفتنی‌ است مجتمع تجاری، اداری، فرهنگی و تفریحی خلیج فارس یزد در مساحت ۸۰ هزار متر‌مربع، در ۱۲ طبقه با ایجاد اشتغال برای بیش از دو هزار نفر، با ۴۱۷ واحد تجاری و ۴۴ واحد اداری و سرمایه گذاری خارجی شرکت‌هایی از کشورهای فرانسه و ترکیه در حال ساخت است که فاز اول این پروژه شامل فروشگاه هایپر مارکت افتتاح شد.
★خبرنگار: ‌مجید وفایی شاهی★
‌★‌عکس: ‌حسن کرمی★
 


آدرس کوتاه :