استانداریزد مطرح کرد:


استاندار یزد در نشست شورای برنامه ریزی استان گفت: عملکرد هر دستگاهی که در جذب بودجه اسناد خزانه ضعیف عمل کند، محرمانه برای وزارتخانه مربوط به عنوان سوء مدیریت شخص مدیر در استان ارسال می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ «محمود زمانی قمی» در دوازدهمین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با اشاره به گزارش عملکرد استان در جذب بودجه اسناد خزانه اسلامی تصریح کرد: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری از امروز با کاهش فعالیت‌ها، نسبت به راه‌های جذب بیشتر اعتبار این اسناد توسط دستگاه‌ها تمرکز کند.
رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان درباره فعالیت کارگروه واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی هم اظهار کرد: دستگاه‌ها در واگذاری طرح‌ها به جذاب بودن آن‌ها برای بخش خصوصی هم توجه داشته باشند.
زمانی قمی تأکید کرد: بخش خصوصی دستور بردار نیست، عمدتاً به دنبال سود مجموعه خودش است، به‌منظور کنترل نقدینگی در استان، بايد در طرح‌های نیمه‌تمام جذابیت ایجاد کرد تا این بخش برای مشارکت، ترغیب شود.
وی با اشاره به لزوم تشکیل جلسه شورای برنامه‌ریزی در هفته آینده تأکید کرد: دستگاه‌هایی که در جذب اعتبارات و واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام ضعیف عمل کنند، لزومی ندارد موردتمجید قرار گیرند بلکه باید عملکرد ضعیف آن‌ها به مرکز گزارش شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد نیز با تشریح برخی مشکل دستگاه‌ها در جذب اعتبارات اسناد خزانه، یادآور شد: مدیران دستگاه‌های اجرایی فکر می‌کنند اعتبار اسناد تا پایان تیرماه در اختیار آن‌هاست به همین دلیل پروژه‌های کوچک ارائه می‌کنند.
«محسن صادقیان» افزود: دستگاه‌هایی برای جذب اعتبارات اسناد موفق هستند که پروژه‌های بزرگ معرفی کنند و سایر دستگاه‌ها باید هرچه سریع‌تر با تجمیع طرح‌های کوچک و معرفی طرح‌های بالای یک میلیارد ریال برای جذب اسناد اقدام کنند.
دوازدهمين جلسه شوراي برنامه‌ریزی و توسعه استان يزد صبح امروز شنبه به رياست استاندار یزد و با حضور معاونین استاندار، نماينده مردم مهريز در مجلس شوراي اسلامي و ساير اعضا برگزار شد و در آن عملكرد استان در پروژه‌های واگذاري و همچنين اعتبارات ابلاغي به استان موردبررسی قرار گرفت و پیشنهاد‌های جلسات كارگروه تخصصي امور زيربنايي و شهرسازي مورد تصويب قرار گرفت.


آدرس کوتاه :