طرح شبکه جمع آوری،انتقال و تصفیه خانه فاضلاب اردکان با سرمایه گذاری بخش خصوصی به روش بیع متقابل با حضور وزیر نیرو افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد،بعد از ظهر پنج شنبه چهارم مردادماه،آئین افتتاح و بهره برداری از طرح شبکه جمع آوری،انتقال و تصفیه خانه فاضلاب شهرستان اردکان و نیروگاه خورشیدی پژواک با حضور وزیر نیرو و جمعی از مسئولان ملی و استانی صورت گرفت.
ضرورت اجرای تاسیسات فاضلاب شهرستان اردکان محدودیت شدید منابع آبی،اهمیت حفظ محیط زیست و مدیریت منابع آبی می باشد و اجرای این طرح از سال 83 آغاز و از محل اعتبارات عمرانی  تا سال 91 حدود 57 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب و 8 کیلومتر  ازخط انتقال، اجرا و هم اکنون به بهره برداری رسید.
شایان ذکر است بازدید و بهره برداری از نیروگاه خورشیدی 10  مگاواتی پژواک شهرستان اردکان یزد نیز برنامه دوم وزیر نیرو بود که این پروژه در مجموع با 500 میلیارد ریال اعتبار توسط بخش خصوصی انجام شده و از امروز به صورت رسمی وارد شبکه برق استان یزد شده است.
نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی پژواک اردکان به صورت استراکچر ثابت و با نصب 37 هزار و هشت پنل 370 وات و همچنین نصب 193 عدد اینورتور 47 کیلووات و نصب 4 دستگاه پست ترانسفورماتور با ظرفیت هر یک 2500 کیلوولت آمپر ایجاد شده و از طریق پست فوق توزیع امام‌زاده و از طریق خط دو مداره 20 کیلوولت به شبکه متصل می‌شود.
کاهش انتشار گازهای آلاینده co2  به  میزان 13 هزار تن در سال و صرفه‌جویی در مصرف آب به میزان چهار و نیم میلیون متر در سال نیز از دیگر مزایای اجرای این پروژه در شهرستان اردکان است.
 


آدرس کوتاه :