استاندار یزد خواستار شد:


استاندار یزد در نشست ستاد تنظیم بازار استان با تاکید بر ضرورت افزایش نظارت ها در بازار برای مهار تورم، گفت: باید مطابق قانون و مقررات با برهم زنندگان ثبات قیمت ها كه برای کسب سود بیشتر به مردم رحم نمی کنند برخورد جدّي و قاطعانه شود.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، نشست ستاد تنظيم بازار استان روز چهارشنبه 30 خردادماه به رياست «محمود زماني قمي» استاندار يزد و با حضور «علي زيني وند» معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار و اعضاي اين ستاد در سالن شهيد موحدين استانداري برگزار شد.
«محمود زمانی قمی» در نشست ستاد تنظیم بازار استان با اشاره به شرایط حساس کشور، بيان کرد: ایجاد التهاب و راه انداختن تبلیغات روانی نسبت به افزایش قیمت یا کمبود برخی کالاها از جمله شگردهای دشمنان نسبت به نظام جمهوري اسلامي ايران است.
وی افزود: نحوه اطلاع رسانی مغرضانه رسانه های خارجی نشان می دهد، دشمنان انقلاب اسلامي در حال برنامه ریزی برای تشدید التهاب در بازار و ایجاد مشکل برای مردم هستند.
استاندار یزد با اشاره به خروج آمریکا از برجام و افزایش تحریم ها در ماه های آینده تصریح کرد: یکی از راه هایی که دشمن برای آن برنامه ریزی کرده تا کشور را با مشکل مواجه کند حوزه مواد غذایی است و باید در این ارتباط به صورت کامل آماده بود.
زمانی قمی با تأکید بر لزوم اعمال قانون در برابر محتکران و گران‌فروشان ادامه داد: قدرت نظام و دولت باید با نظارت جدی تر در بازار به ویژه ماه های آینده و تا پایان سال 97 نشان داده شود که در این خصوص افزایش بازرسی ها ضروری است.
وی جلسات ستاد تنظیم بازار استان را در شرایط فعلی مهمترین نشست استان عنوان کرد که باید بیشتر از همیشه تشکیل شود و گفت: مدیران در بخش نظارت تنها به گزارش های شفاهی اکتفا نکنند و اگر لازم شد بايد به اتفاق مدیران نسبت به نظارت میدانی در بازار اقدام کنیم.
استاندار يزد با تاکید بر ضرورت افزایش نظارت ها در بازار برای مهار تورم، افزود: باید مطابق قانون و مقررات با برهم زنندگان ثبات قیمت ها كه برای کسب سود بیشتر به مردم رحم نمی کنند، برخورد جدّي و قاطعانه شود.
رئیس ستاد تنظیم بازار استان خاطرنشان كرد: با وجود فعالیت ها و بازرسی های مختلف، نظارت بر تامین نیازها و مواد غذایی باید بیشتر شود و در عین حال نسبت به تثبیت و کنترل قیمت ها در بازار نظارت ها هم افزایش یابد.
زمانی قمی ادامه داد: در این شرایط اگر فردی بخواهد احتکار کند و اجناس موردنیاز مردم را به چند برابر قیمت بفروشد، کارش کمتر از ضدانقلاب نیست و به طور طبيعي علاقه ای هم نسبت به کشورش ندارد و باید با محتکر و گران‌فروش در چارچوب قانون و مقررات برخورد جدی کرد.
استاندار يزد در پايان سخنان خود گفت: در این ارتباط باید خدا را در نظر گرفت، نباید بی پایه و اساس با فردی برخورد شود اما در برخورد با اخلالگران بازار بویژه محتکران و گرانفروشان بايد قاطع، محكم و جدّی بود.
 


آدرس کوتاه :