معاون وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد:


معاون وزیر ورزش و جوانان در نشست شورای عالی ورزش استان یزد بر ضرورت فرهنگ سازی برای توسعه ورزش در جامعه و ایجاد انگیزه بیشتر بین مردم و جوانان برای فعالیت های ورزشی تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، عصر روز چهارشنبه هفتم شهریورماه شورای عالی ورزش همگانی و قهرمانی استان با حضور "سیدعبدالحمید احمدی" معاون فرهنگی‌، ‌آموزش، ‌پژوهش و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، "محمدعلی طالبی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ‌یزد، "مسعود شریعتی" مدیرکل ورزش و جوانان استان و اعضای این شورا در سالن زنده یاد حمیدیا استانداری برگزار شد.
معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزارت ورزش و جوانان ‌در این نشست ضمن تبریک هفته دولت، گفت: توسعه فعالیت های ورزشی در میان قشرهای مختلف مردم از مهم ترین وظایف دست اندرکاران ‌ورزش است که باید با برنامه ریزی و همکاری نهادهای مختلف انجام شود.
"سیدعبدالحمید احمدی" با اشاره به اینکه برای توسعه و نهادینه کردن فعالیت های ورزشی در میان قشرهای مختلف مردم تاکنون غفلت شده است، ‌ادامه داد: جلب مشارکت مردم و ایجاد انگیزه در آنها برای حضور در فعالیت های ورزشی موضوع مهمی است که باید برای تحقق آن اقدام شود.
وی افزود: در سال ‌های نه چندان دور هرچند مکان های مناسبی برای ورزش در کشور به اندازه امروز وجود نداشت ولی ورزشکاران زیادی بودند که جدی وارد عرصه شده و در رشته های مختلف به ورزش می پرداختند.
احمدی وجود فقر حرکتی و کم ‌تحرکی در نوجوانان و جوانان را از معضلات ورزش در شرایط کنونی دانست و خاطرنشان کرد: در آموزش و پرورش، نگاه به ورزش و توجه به فعالیت های بدنی به انباشتی از درس‌ های نظری و تئوری تبدیل شده است.
معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان ‌گفت: خواسته یا ناخواسته مشکلی به اسم آزمون ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزش ‌عالی بر آموزش و پرورش سایه افکنده است که دانش آموزان و خانواده‌های آنها را دچار مشکل کرده و دچار فقر حرکتی و بی توجهی به ورزش شده اند.
وی با بیان اینکه نظام آموزشی به سمتی هدایت شد که متاسفانه تحرک بدنی را حذف کرد، یادآور شد: نوع زندگی شهری و نبود علاقه و انگیزه‌های لازم باعث شده است تا جامعه از فعالیت‌های بدنی دور و دورتر شود.
احمدی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: علاوه بر کار فرهنگ ‌سازی توسعه ورزش در جامعه، باید راهکارهایی برای انگیزه بیشتر مردم به ورزش در جامعه و بین اقشار مختلف و جوانان توسط اداره ورزش و جوانان استان ها اندیشه شود.


همگانی کردن ورزش، محور فعالیت های اداره کل ورزش و جوانان استان


مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد نیز در این نشست گفت: همگانی کردن ورزش در تمام رشته ها با همکاری رسانه ها، بخش خصوصی، خیران، ‌مشارکت مردم و برنامه ریزی مدون جزو برنامه ها و اولویت های این اداره کل است.
"مسعود شریعتی" با اشاره به اینکه در سال ١٣٩٦، ١٨٨ نفر از استان یزد به تیم ملی دعوت شدند که ٧٧ نفر به عنوان منتخبان تیم های ملی برگزیده شدند، ادامه داد: در سال جاری تاکنون ٥٧ نفر مرد و هشت نفر زن ورزشکار به تیم‌های ملی دعوت شده‌اند.
شریعتی افزود: در سال ٩٦، ٥٠٩ مورد اعزام به مسابقات کشوری، ٦٦ مورد میزبانی برگزاری مسابقات کشوری و هفت مورد هم میزبانی مسابقات بین المللی انجام شد که در چهار ماهه اول امسال ورزشکاران استان به ٢٥ مسابقه قهرمانی کشوری اعزام شدند و ١١ مورد هم مسابقات کشوری در یزد برگزار شده است.
گفتنی است در سفر یک روزه "‌سیدعبدالحمید احمدی" معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان ‌به استان یزد ١٥ طرح و پروژه ورزشی با اعتبار بالغ بر ٦٠ میلیارد ریال ازجمله سالن چند منظوره ورزشی، ‌زمین چمن مصنوعی و زمین فوتبال ساحلی به بهره برداری رسید.

★‌خبرنگار: ‌مجید وفایی شاهی★
★‌عکس: ‌حسن کرمی★


آدرس کوتاه :