شناسه : 93431268
به ریاست استاندار یزد؛


نشست شورای مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی استان به ریاست استاندار یزد تشکیل جلسه داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ «سید محمد میرمحمدی» در این جلسه گفت: شایسته است از اقدامات انجام‌شده در خصوص جلب و جذب مشارکت بخش خصوصی در پشتیبانی از افراد نیازمند تحت پوش بهزیستی تقدیر و تشکر شود.
وی اظهار داشت: در مواجه با معلول باید به علت‌ها نیز فکر کرد و اگر به این موضوع توجه شود بسیاری از مباحثی که امروز بهزیستی درگیر آن است با پیشگیری مرتفع می‌شود.
در ابتدای این جلسه نیز مدیرکل بهزیستی استان یزد ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های این شورا در استان یزد به‌ویژه ماه مبارک رمضان گفت: شورای مشارکت‌های مردمی به‌منظور جلب کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی خیر به سازمان بهزیستی تشکیل‌شده است.
«جلیل عفتی» بابیان اینکه ارائه خدمات از دولت‌محوری به مردم محوری تغییریافته است اظهار داشت: در حال حاضر 876 موسسه و مرکز غیردولتی تحت نظارت بهزیستی در استان یزد هستند که بالای 95 درصد از خدمات بهزیستی را به جامعه هدف ارائه می‌کنند.
 وی در خصوص عملکرد مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان گفت: صدور پروانه فعالیت 404 مرکز و موسسه غیردولتی و طرح جذب و ساماندهی 3137 نفر از نیروهای داوطلب از شهریور 92 تا پایان سال 95 نشان می‌دهد بهزیستی استان یزد با توجه به سیاست‌های دولت مبنی بر واگذاری خدمات به مراکز غیردولتی و با استفاده از توان و پتانسیل بسیار بالای بخش غیردولتی و مردم به‌عنوان سرمایه‌های اجتماعی این سازمان موفق بوده است.
وی با اشاره به اجرای طرح مهر رمضان توسط بهزیستی در استان یزد گفت: این طرح با محوریت آگاه‌سازی و آشنایی خیران و مسئولان با مشکلات اقشار آسیب‌پذیر و نیازمند جامعه، افزایش مشارکت‌های مردم در امور خیر، گسترش مهرورزی و فرهنگ نیکوکاری در جامعه، جذب و هدایت نذورات و کمک‌ها به سمت اهداف بهزیستی و اطعام و اکرام نیازمندان ماه مبارک رمضان در سراسر استان اجرا شد.
مدیرکل بهزیستی استان یزد در خصوص راه‌های جذب مشارکت‌های مردمی در بهزیستی گفت: شماره‌حساب مشارکت‌های مردمی بهزیستی 2163455805006 بانک کشاورزی، شماره کارت: 6037707000052716 بانک کشاورزی، سامانه تلفنی جمع‌آوری کمک‌های مردمی 21162 و تلفن همراه با کد دستوری #1400010*4*733* امکان دریافت کمک‌های خیرخواهانه مردمی را در هر ساعت از شبانه‌روز فراهم آورده است.
وی همچنین از راه‌اندازی سامانه پرداخت آنلاین کمک‌های مردمی بهزیستی خبر داد: از طریق این سامانه عموم مردم و خیرین می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان بهزیستی استان یزد به‌صورت آنلاین می‌توانند نسبت به پرداخت فطریه، کفاره، زکات، نذورات و هدایای نقدی خود به مددجویان بهزیستی اقدام کنند.