شناسه : 97117725
استاندار يزد:


استاندار يزد گفت:آنچه در ايام سوگواري اباعبدالله(ع) شاهد آن هستيم، جلوه هايي با شكوه از مشاركت مردم در برپايي مجالس سوگواري امام حسين(ع) است و همه اين مراسم و مجالس براي آن است كه نور سيد الشهداء همچنان تابنده بماند و شمع عشق حسين(ع) در دلهاي جهانيان روشن شود و دنيا به عظمت مكتب عاشورا و قيام اباعبدالله(ع) بيش از پيش پي ببرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، سيد محمد ميرمحمدي، پيش از ظهر پنجشنبه 6 مهرماه 1396 با حضور در منزل شهيدان " عباس ضياء قاسمي" و " محمد حسن روح"، با خانواده ايشان ديدار و گفت و گو نمود.
استاندار يزد در اين ديدارها، شهدا را ملحق شدگان به حضرت اباعبدالله الحسين(ع) دانست  و گفت: شهدا نمونه هاي بارزي از حق طلبي و پيروي از مكتب حسيني هستند و خداوند نيز با عنايات خود، اين عزيزان را در جامعه به چهره هايي محبوب و ارزشمند بدل نموده تا مردم با الگو گرفتن از آنها در راه پاسداشت ارزشها بكوشند و حق و باطل را از هم تشخيص دهند.
وي شهادت را، صحنه زيباي عشق آگاهانه و مخلصانه شهدا به عظمت پروردگار ذكر كرد و خاطر نشان نمود: همه شهداي ما در طول تاريخ با تاسي به حضرت سيد الشهداء (ع) در راه حق طلبي و ظلم ستيزي به پيش رفتند و درس بزرگي به جامعه بشري دادند.
عالي ترين مقام اجرايي استان سپس با اشاره به ايام محرم و تاسوعا و عاشوراي حسيني تاكيد كرد: وقتي به صحنه قيام كربلا مي نگريم، در خواهيم يافت كه همه آْنانيكه با امام حسين (ع) به كربلا آمدند، در صحنه با شكوه اين قيام حق طلبانه نقشي ايفاء كرده و هر كدام به سهم خو.د، جلوه هايي زيبا از شهادت طلبي، ايثار، ظلم ستيزي و حق گويي را به نمايش گذاشتند و دشت كربلا را به آوردگاه عظمت انسان به عنوان خليفه الله بدل نمودند.
استاندار يزد، ارزش ايام عزاداري سالار شهيدان را در پاسداشت از راه امام حسين(ع) دانست و خاطر نشان نمود: تمام اين عزاداريها و برپايي شعائر حسيني براي اين است كه نور حق طلبي قيام عاشورا همواره عالمتاب باقي بماند و پرچم سرخ حق خواهي امام حسين(ع) و يارانش تا ابد عليه ظلم و ستم در اهتزاز باشد.
ميرمحمدي افزود: آنچه در اين ايام شاهد آن هستيم، جلوه هايي با شكوه از مشاركت مردم در برپايي مجالس سوگواري اباعبدالله(ع) است و همه اين مراسم و مجالس براي آن است كه نور سيد الشهداء همچنان تابنده بماند و شمع عشق حسين(ع) در دلهاي جهانيان روشن شود و دنيا به عظمت مكتب عاشورا و قيام اباعبدالله(ع) بيش از پيش پي ببرد.
استاندار يزد در پايان ضمن تقدير از خانواده شهدا و ايثارگريها و بزرگمنشي هاي اين عزيزان، شهدا را ادامه دهندگان راه سيد الشهداء (ع) و نمونه هاي بارزي از سپاهيان حق در برابر باطل در زمانه امروز دانست و ابراز اميدواري نمود تا همه بتوانند جايگاه والاي شهدا را درك نموده و راه و منش و روش نيكوي آنها را در جامعه ترويج نمايند.
گفتني است شهيد بزرگوار " عباس ضياء قاسمي" از شهداي انقلاب اسلامي عليه رژيم طاغوت و شهيد بزرگوار " محمد حسن روح" از شهداي دفاع مقدس هستند.