معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار يزد به ظرفيت هاي شاخص استان در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات تاكيد و بيان كرد: شكوفايي اقتصاد دانش بنيان راهبرد يزد در جريان توسعه و پاسخ به اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاهي است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد،روز چهارشنبه چهاردهم شهريورماه نشست هم انديشي و بررسي دغدغه هاي سازمان نظام صنفي رايانه اي استان يزد با حضور معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار، مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان و اعضاي اين صنف برگزار شد.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار يزد با توجه به وجود برخي موانع در مسير كسب و كارهاي نوين گفت:ضروريست شرايط كشور و استان در فضاي تصميم گيري و همسويي با فرآيندهاي قانوني بر پيشرفت هاي علمي و ظرفيت هاي برآمده از حوزه فناوري اطلاعات منطبق باشد.
«علي زيني وند» افزود: ديگر نمي توان با توجه به پيشرفت سريع و ورود فناوري به تمام بخش ها با روش هاي سنتي جريان هاي اقتصادي و كسب و كارهاي نو را ساماندهي كرد و لازم است سازگاري و همسويي با شرايط جديد در مسير توسعه استان صورت پذيرد.
زيني وند خاطرنشان كرد:هدف از سرمايه گذاري و ارائه تسهيلات از سوي دولت توسعه،اشتغال و رفاه مردم است و بر اين اساس با هرگونه مانع تراشي در حوزه مشاغل نوين كه كسب و كارهايي سريع،كم سرمايه و پرتعداد از نظر ايجاد شغل هستند بر مبناي قانون برخورد مي شود.
وي  اظهار داشت:با هدف تحقق دولت الكترونيك از ارائه پيشنهادات،طرح و برنامه هاي شركت هاي خصوصي فعال در حوزه فناوري استقبال و تلاش مي شود از دانش و توان نيروهاي متخصص بومی براي تسريع اين برنامه در دستگاه هاي اجرايي استفاده شود.
«اكرم فداكار» مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان نيز در اين جلسه موضوعاتي از جمله حضور يك نماينده از مشاغل نرم در كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد و ساير جلسات تخصصي اقتصادي،تسريع در فرآيند پرداخت تسهيلات به متقاضيان و زمينه سازي استان براي ايجاد مركز دائمي آموزش نيروي انساني با رويكرد مهارت محور در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات را خواستار شد.
گفتني است در اين نشست گزارشي از توانمندي واحدهاي فعال و عضو سازمان نظام صنفي رايانه اي استان ارائه و مقرر شد مشكلات حقوقي اين صنف با محوريت سازمان صنعت،معدن و تجارت پيگيري و زمينه دريافت تسهيلات براي فعالان اين حوزه در كارگروه اشتغال بررسي و سرعت بخشي به اجراي آن در دستور كار قرارگرفت.
خبرنگار:فاطمه شريفي
عكاس:حسن كرمي
 


آدرس کوتاه :