شناسه : 95143274
مديركل پدافند غيرعامل استانداري يزد خبر داد:


مديركل پدافند غيرعامل استانداري يزد در نخستين جلسه كارگروه فرهنگي، اجتماعي و آموزشي پدافند غيرعامل استان از تشكيل قرارگاه دفاع فرهنگي در استان با توجه به ثبت جهاني شهر يزد در آينده اي نزديك خبر داد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد "محمد صادق طهماسبي" در نخستين نشست كارگروه فرهنگي، اجتماعي و آموزشي پدافند غيرعامل استان گفت: برنامه ريزي ها براي تشكيل قرارگاه دفاع فرهنگي در استان با توجه به ثبت جهاني شهر يزد از سوي اداره كل پدافند غيرعامل استانداري و با همكاري اداره كل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري انجام شده، نقش و وظايف دستگاه هاي عضو تبيين و مشخص شده و اين قرارگاه در آينده اي نزديك تشكيل مي شود.
دبير شوراي پدافند غيرعامل استان ادامه داد: فرهنگ بستر توسعه اجتماعي است و اگر فرهنگ تقويت شود مسائل سياسي، اقتصادي، اجتماعي و آموزشي اصلاح مي شود.
وي افزود: حضرت امام خميني (ره)، مقام معظم رهبري و بزرگان نظام تربيت يافته فرهنگ اصيل اسلامي و ايراني اند و شهر يزد نيز از ديرباز فرهنگ ناب را نمايندگي كرده و نمايندگان اديان مختلف در اين شهر با يكديگر زندگي توأم با صلح و مسالمت آميز داشته اند.
مديركل پدافند غيرعامل استانداري گفت: امروزه كه نظام جمهوري اسلامي ايران توانسته است فرهنگ ها و ارزش هاي انقلاب اسلامي را به خوبي به مردم جهان معرفي كند تهديدهاي دشمنان تغيير يافته و نفوذ فرهنگي از مهم ترين اهداف آنها در آسيب زدن به نظام و ملت ايران است.
طهماسبي در پايان سخنان خود با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري بيان كرد: پدافند غيرعامل و فرهنگ سازي آن مربوط به يك مقطع خاص نيست  و بايد در همه زمان ها و مكان ها مورد تاكيد قرار گيرد و خوشبختانه در دولت تدبير و اميد برنامه ريزي ها و تصميمات مهم و بسيار خوبي در حوزه پدافند غيرعامل انجام شده است.