همزمان با سفر وزیر نیرو به استان یزد؛


شروع عملیات اجرائی پروژه بازچرخانی پساب یزد به منابع زیر زمینی چرخاب و عملیات اجرائی مخرن 50 هزار متر مکعبی یزد با حضور «رضا اردکانیان » وزیر نیرو کلید خورد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد،عصر روز پنج شنبه چهارم مرداد ماه شروع عملیات اجرائی پروژه بازچرخانی پساب یزد به منابع زیرزمینی چرخاب ، افتتاح 10 حلقه چاه در منطقه و شروع عملیات اجرائی مخزن 50 هزار متر مکعبی یزد با حضور وزیر نیرو،استاندار یزد،معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار،مدیران و مسئولان ملی و استانی صورت گرفت.
با توجه به مصرف روز افزون آب در بخش های مختلف از جمله مصارف خانگی و صنعتی که سبب افزایش تولید فاضلاب شده است و علاوه بر وجود مشکلات کم آبی خطر جدی برای محیط زیست نیز محسوب می شود، استفاده و بهره برداری مناسب از پساب در استان مورد توجه قرار گرفته و طرح هایی نیز در شهرستان های مختلف در حال اجرا می باشد.
گفتنی است وزیر نیرو در سفر یک روزه خود به اتفاق مدیران ملی صنعت آب و برق در شهرستان های یزد،مهریز،میبد و اردکان حضور یافت و ضمن بهره برداری از چندین پروژه،عملیات اجرائی پروژه های متنوعی در زمینه بهره مندسازی و استفاده مجدد استان از پساب و تسهیل شرایط آبرسانی در مناطق شهری و روستائی را آغاز و تلاش جدی استان یزد برای ایجاد و توسعه طرح های مختلف در زمینه انرژی های تجدید پذیر را خواستار شد.
 


آدرس کوتاه :