ستاد اجرايي خدمات سفر استان یزد به ریاست معاون هماهنگي امور عمراني استاندار و اعضای این ستاد در محل سالن مديريت بحران استانداری تشكيل جلسه داد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد؛ معاون هماهنگي امور عمراني استاندار یزد اظهار داشت: اعیاد گذشته نشان مي‌دهد ترافيك بيشتري را در جاده‌ها شاهد خواهيم بود و راهداري و حمل و نقل جاده‌اي و پليس راه استان به كمك دستگاه‌هاي كمك‎رسان هلال احمر و اورژانس بايستي برنامه‌ريزي بيشتري داشته باشند و تدابير لازم در خصوص سفرهاي  ماه محرم نیز انديشيده شود.
جانشين رئيس ستاد اجرايي خدمات سفر استان افزود: نگاه اوليه ما در بازآفريني شهري به دفاتر تسهيل‌گري اجتماعي در محلات است؛ چرا كه اين دفاتر مي‌توانند با حضور و ارتباط با محلات نقاط قوت و ضعف آنها را شناسايي و جهت بررسي و حل مشكلات اجتماعي هر محله حتي مسائل مربوط به حوزه گردشگري اقدام نمايند.
«محسن صادقيان» در بخش ديگري از سخنان خود ضمن تقدير و تشكر از متوليان حسينه‌ها و اداره كل اوقاف به دلیل برنامه‌ريزي ماه محرم و تلاش های ویژه ای كه در اين مدت دارند؛ افزود: نشست خدمات سفر كه امروز تشكيل شد خاص ايام محرم مي‌باشد و بايد جلسات اين كارگروه بصورت منظم و مستمر برگزار و با ارائه گزارشي جامع و مصور از سوي كميته‌هاي زيرمجموعه ستاد، نقاط قوت و ضعف برنامه‌ها و نتايج آن‌ها بررسي شود.
صادقيان همچنين با اشاره به برگزاري رويدادهاي فرهنگي و گردشگري در شهرستان‌ها تصريح كرد: همه فرمانداران موظفند رويدادهاي فرهنگي هر شهرستان‌ را معرفي و با هماهنگي و رايزني با اداره كل ميراث فرهنگي  و بخش خصوصي حوزه گردشگري در راستاي معرفي  و برگزاري هرچه بهتر آنها بكوشند.
«سيد مصطفي فاطمي» مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان و دبير ستاد نيز در حاشيه اين نشست به خبرنگاران گفت: ستاد اجرايي خدمات سفر به منظور برنامه ريزي براي سفرهاي پيش رو تشكيل جلسه داد؛ از آنجاكه در مهرماه شاهد بيشترين حضور گردشگران در نيمه دوم سال هستيم و از سوي ديگر حضور گردشگران مذهبي براي شركت در مراسم های مذهبي ماه محرم باعث شد در اين نشست با حضور بخش خصوصي و مديران كل مرتبط با موضوع، مشكلات احتمالي بررسي گردد.
دبير ستاد اجرايي خدمات سفر استان افزود: خوشبختانه رشد چشمگير حضور گردشگران در مراسم های مذهبي تاسوعا و عاشوراي سال گذشته نشان داد كه يزد مي‌تواند يكي از استان‌هاي پيشرو در حوزه گردشگري معنوي باشد.
فاطمي همچنين با اشاره به برنامه‌ريزي هاي انجام شده در خصوص برگزاري تورهاي گردشگري مذهبي، ابراز اميدواري كرد امسال نيز چون سال‌هاي گذشته بتوانيم يزد را در اين قالب و اسلام را براساس واقعيت آن معرفي نماييم.
گفتنی است در اين نشست مقرر شد کارگروه اربعين تشكيل و در آن مسائل خاص مرتبط با اربعين و پروازها و حمل و نقل ريلي بحث و بررسي گردد.
همچنين هر هفته نشستي خاص مشكلات و مسائل مربوط به سرمايه‌گذاري در زمینه گردشگري و بررسي پروژه‌هاي اين حوزه نیز برگزار شود.
 

خبرنگار:فاطمه شريفي
عكاس:رضا زارع


آدرس کوتاه :