شناسه : 102755318
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد:


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در نشست کمیسیون فرهنگی شورای شهر یزد اظهار داشت: ضرورت دارد که اکنون نیز به این شکل عمل شود و عوامل شهرداری نیز تلاش را بر این بگذارند تا جمع‌آوری با کمترین تنش روحی و اجتماعی همراه باشد و بتوانیم در کنار اقدامات ارزنده مرکز نگهداری، آرامش را برای کودکان داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، کمیسیون فرهنگی شورای شهر یزد با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد، مدیرکل اجتماعی فرهنگی استانداری، اعضای این کمیسیون و شهردار یزد تشکیل جلسه داد.
«محمدعلی طالبی» در این نشست با اشاره به چالش‌های اجرای طرح ساماندهی متکدیان و کودکان خیابانی اظهار داشت: همکاری دستگاه قضایی تا حدودی می‌تواند راهگشای کار در این زمینه باشد.
وی بابیان اینکه بحث تکدی گری از دو جنبه آزاردهنده است؛ ادامه داد: تکدی گری نباید به مزاحمت برای مردم و به‌ویژه گردشگران تبدیل شود و شهر جهانی یزد را زیر سؤال ببرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد جنبه دیگر این موضوع را کودکان کار و متکدی دانست و گفت: کودکان متکدی در معرض آسیب‌های دیگری نیز قرار می‌گیرند و شرایطی که در کشور داریم موجب شده تا حساسیت خاصی را در موضوع تکدی گری کودکان داشته باشیم.
وی بابیان اینکه نباید مانع حضور کودکان و سایرین در خیابان‌ها شویم؛ افزود: بارها طرح‌های جمع‌آوری اجراشده است و گزارش‌هایی را نیز داشتیم که کودکان به دلیل مشکلات اقتصادی خانواده‌ها مجبور به نان‌آوری برای خانواده هستند.
طالبی با تأکید بر اینکه همه ما در مسئولیتی که داریم باید نسبت به بازخورد و عواقب فعالیت‌های این حوزه بی اندیشیم و مشکلات بعدی را نیز ببینیم؛ تصریح کرد: این موضوع مسئولیت ما و مددکاران اجتماعی را سنگین‌تر می‌کند و لازم است عملکردی سنجیده ارائه کنیم.
وی با اشاره به اینکه مددکاران اجتماعی نیز در طرح‌های جمع‌آوری که درگذشته اجراشده بود حضور داشت؛ افزود: ضرورت دارد که اکنون نیز به این شکل عمل شود و عوامل شهرداری نیز تلاش را بر این بگذارند تا جمع‌آوری با کمترین تنش روحی همراه باشد و بتوانیم در کنار اقدامات ارزنده مرکز نگهداری، آرامش را برای کودکان داشته باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به اینکه قرار است مرکزی با کمک خیران در شهر یزد برای ساماندهی و نگهداری کودکان ایجاد شود؛ بیان داشت: در این زمینه باید از تمامی ظرفیت‌ها استفاده کنیم و بخشی از کار را نیز به سمتی ببریم که سازمان‌های مردم‌نهاد و خیران در این زمینه‌ها به‌ویژه آموزش خانواده‌ها ورود کنند.