شناسه : 96208670
استاندار يزد:


استاندار يزد با اشاره به شعار جاودان " استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي" خاطرنشان نمود: اساس انقلاب ما بر محور اين شعار پايه‌گذاري شد و مهم اين است كه مردم و جوانان بدانند كه چرا در آن زمان، اين خواسته‌ها از سوي انقلابيون و آحاد مردم در رأس مطالبات انقلابي قرار گرفت.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، سيد محمد ميرمحمدي عصر يک‌شنبه 12 شهريورماه ۱۳۹۶ در ستاد تبيين برنامه‌هاي نكوداشت چهلمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي كه در صداوسيماي يزد برگزار شد، در سخناني موضوع اين ستاد را پراهميت دانست و بر لزوم برنامه‌ريزي و انسجام همه دستگاه‌ها در برپايي جشن‌ها و مراسم مرتبط با چهلمين سالروز پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي تأکيد كرد.
استاندار يزد آنگاه با اشاره به برخي نكات بر لزوم پرداختن و تبيين آن در جهت آشنايي هر چه بيشتر نسل جديد با مفهوم انقلاب اسلامي تأکيد كرد و گفت: اولين موضوعي كه بايد در اين خصوص موردتوجه قرار گيرد، ايجاد زمينه لازم براي مشاركت هر چه بيشتر اقشار مختلف مردم در مقايسه با سال‌هاي قبل، در برپايي جشن‌هاي چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي است به‌گونه‌اي كه همه مردم احساس كنند در برپايي اين مراسم داراي نقش و جايگاه هستند و  مي‌توانند با مشاركت خود، بر جلوه‌هاي زيباي مردمي بودن اين جشن‌ها بيفزايند.
وي سپس با اشاره به شعار جاودان " استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي" خاطرنشان نمود: اساس انقلاب ما بر محور اين شعار پايه‌گذاري شد و مهم اين است كه مردم و جوانان بدانند كه چرا در آن زمان، اين خواسته‌ها از سوي انقلابيون و آحاد مردم در رأس مطالبات انقلابي قرار گرفت.
ميرمحمدي خاطرنشان كرد: اگر مردم از استقلال دم مي‌زدند به خاطر اين بود كه وابستگي‌هاي رژيم سابق به بيگانگان را لمس مي‌کردند و اين امر براي آن‌ها تحقيرآميز و غيرقابل‌قبول بود و طبيعي است كه عليه اين وضع انقلاب كردند.
عالي‌ترين مقام اجرايي استان، آنگاه به مفهوم آزادي‌خواهي ملت در انقلاب اسلامي اشاره كرد و افزود: مردم با طرح اين خواسته ارزشمند، به خفقان موجود در رژيم شاهنشاهي معترض بودند و اين امر كه چه اتفاقي در آن دوران روي داده بود كه آرمان مردم ما، آزاديخواهي شده بود، بايد براي نسل امروز تبيين شود.
ميرمحمدي" جمهوري اسلامي" را نظامي برخواسته از راي و نقش آفريني مردم بر پايه حاكميت احكام دين مبين اسلام خواند و گفت: در حكومت سابق، مردم در تعيين سرنوشت خود نقشي نداشتند و لازم است تا مباني جمهوري اسلامي در مقايسه با رژيم شاهنشاهي به درستي براي نسل جوان و نوپاي ما تشريح و تبيين شود و اسلام به عنوان يك دين كامل و انسان ساز كه خواهان فراگيري صلح و دوستي و مهرباني در همه جهان است، براي جوانان معرفي شود و به اين مهم پي ببرند كه پايه هاي اين انقلاب بر اين ارزشها استوار شده است.
وي، ترسيم و تشريح وضع زندگي مردم در شهرها و روستاها در زمان پيش از انقلاب و بيان دستاوردها و پيشرفتهاي شهري و روستايي در دوران پس از انقلاب و دستيابي مردم به امكانات و برخورداري از نعمات  مادي و معنوي را از ديگر مواردي دانست كه بايد در چنين مراسمي مورد توجه قرار گيرد و براي مردم تبيين شود.
عالي ترين مقام اجرايي استان، يكي از آرمانهاي مهم انقلابيون در دوران مبارزات را، شكل گيري يك جامعه بي طبقه خواند و افزود: در دوران قبل از انقلاب، اختلافات طبقاتي به شدت در جامعه پررنگ بود و يك طبقه مرفه و برخوردار از همه پستها و امكانات، در برابر مردم قرار گرفته بود و نظام جمهوري اسلامي اين شكاف طبقاتي را بر هم زد.
استاندار يزد، تبيين و تشريح نقش رهبري حضرت امام خميني(ره) در پيروزي انقلاب اسلامي را يكي ديگر از مهمترين اموري دانست كه بايد در اين ستاد مورد بحث و تبادل نظر قرار گيرد و به عنوان يك اتفاق ارزشمند به نسل جوان معرفي شود.
وي سپس خاطر نشان كرد: اكنون و در زمان فعلي نيز، بايد به نگاه بين المللي و ديد وسيع و همه جانبه نگر رهبري به مسائل توجه نمود و اهميت اين نگاه و نقش آن در جايگاه منطقه اي و بين المللي نظام را براي آحاد مردم تشريح كرد.
ميرمحمدي يكي ديگر از مولفه هاي انقلاب و نكاتي كه بايد در جشنهاي پيروزي انقلاب بدان اشاره شود را، وفاداري مردم به رهبري ذكر كرد و خاطر نشان نمود: بايد اين امر را به عنوان يك ارزش بي بديل در ارتباط با مردم و رهبري در جامعه ترويج دهيم و به اين اصل مهم توجه كنيم كه اگر وفاداري مردم نسبت به رهبري در ايام انقلاب نبود، شاهد رويداد اين موفقيتها و پيروزي ها نبوديم.
استاندار يزد آنگاه به "وحدت كلمه" به عنوان اصلي ترين مفهوم متعالي در انديشه امام خميني(ره) در ارتباط با مردم و حاكميت و پيروزي انقلاب اشاره كرد و گفت: در طول اين سالها، دشمنان نظام ، انقلاب و مردم، وحدت كلمه و اتحاد ميان مردم و مسئولين را نشانه رفته اند و مي كوشند تا با تضعيف اين اصل مهم، جامعه را به بخشهاي مختلف تقسيم نموده و در جهت اهداف خود از اين اختلاف بهره ببرند و بنابراين تلاش در جهت تحكيم اتحاد و انسجام ملي و وحدت كلمه در واقع تلاش در راستاي تقويت نظام است.
ميرمحمدي پرداختن به افتخارآفريني هاي رزمندگان و ايثارگران هشت سال دفاع مقدس در راه پاسداري از انقلاب، كشور و اسلام را از ديگر نكات ضروري در مراسم نكوداشت سالگرد انقلاب اسلامي دانست و خاطر نشان نمود: بايد بر پايه معرفي اين ارزشها، چشم انداز نظام جمهوري اسلامي در منطقه و جهان تشريح و تبيين شود و نسل امروز با اين دستاوردها آشنا گردد و بداند كه براي پاسداري از انقلاب، چه خونهاي پاكي بر زمين ريخته شده و چه جواناني در اين راه جان خود را تقديم كرده اند.
استاندار يزد در ادامه پرهيز از اقدامات جزيره اي دستگاه ها در برپايي جشنهاي سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي،  تفكيك وظايف، برنامه ريزي منظم و دقيق، ارائه نقش و جايگاه به جوانان و نوجوانان، استفاده از ظرفيت دانشجويان  و بهره گيري از همه خلاقيتهاي فرهنگي و هنري را از جمله مواردي دانست كه مي تواند در راستاي هر چه بهتر برگزار شدن اين مراسم موثر باشد.
وي در پايان خطاب به همه دستگاه هاي ذيربط گفت: تا برپايي جشنهاي چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، يك سال زمان داريم و اين مدت فرصت مناسبي است تا اولا ستاد برگزاري اين مراسم، از همه دستگاه ها و بخشهاي دولتي و خصوصي و تعاوني و انجمنهاي مردم نهاد، برنامه هاي پيشنهادي براي ارتقاء كيفيت مراسم را اخذ كند و ثانيا برنامه ريزي منظم و دقيقي براي هرچه باشكوهتر برگزار شدن اين مراسم صورت گيرد تا انشاالله بتوانيم در چهلمين بهار پيروزي انقلاب، جلوه هاي پررنگتري از شكوه و اقتدار و مردمسالاري را در ايران عزيز به نمايش بگذاريم.