شناسه : 100514279
استاندار یزد:


استاندار یزد در سیزدهمین نشست راهبری اقتصادی مقاومتی استان اظهار داشت: مدیران و تیم اقتصادی استان باید به این مسئله توجه داشته باشند که برای رفع مشکل بیکاری و ایجاد رونق در تولید، روز کاری و غیرکاری ندارند و هرلحظه می‌بایست آمادگی برگزاری جلسه یا بازدید از اماکن مختلف را داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد؛ تیم اقتصادی استان به ریاست استاندار یزد روز دوشنبه 6 آذرماه از معدن سرب و روی مهدی‌آباد مهریز بازدید کردند و در سیزدهمین جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان در که در دفتر این معدن تشکیل شد، حضور یافتند.
استاندار یزد در این جلسه‌ گفت: معدن سرب و روی مهدی‌آباد مهریز یکی از مهم‌ترین معادن استان و کشور است؛ به همین منظور ضرورت دارد تا نسبت به مسائل و مشکلات این معدن حساسیت لازم را داشته باشیم.
«محمود زمانی قمی» با اشاره به اینکه اقدامات صورت گرفته توسط بخش خصوصی در این معدن قابل‌تقدیر است؛ افزود: دولت می‌بایست به هراندازه که می‌تواند از حوزه اقتصاد فاصله بگیرد و دخالت خود را در این حوزه کم و تا حدی که می‌تواند به حمایت بخش خصوصی اصرار کند.
وی بابیان اینکه بخش خصوصی در معدن سرب و روی مهدی‌آباد به‌خوبی توانمندی‌های خود را بروز و ظهور داده است؛ تأکید کرد: اگر قرار بود این پروژه به بخش دولتی واگذار شود، نتایج کار با آنچه قابل‌مشاهده است تفاوت‌های فاحشی داشت و آنچه امروز در اینجا صورت گرفته است به‌گونه‌ای دیگر و ضعیف‌تر بود.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش با تشکر از مدیران استان که روز تعطیل خود را به بازدید از این معدن اختصاص داده‌اند؛ گفت: مدیران و تیم اقتصادی استان باید به این مسئله توجه داشته باشند که برای رفع مشکل بیکاری و ایجاد رونق در تولید، روز کاری و غیر کاری ندارند و هرلحظه می‌بایست آمادگی برگزاری جلسه یا بازدید از اماکن مختلف را داشته باشند.
زمانی قمی در مورد تصمیمات اتخاذشده در جلسات اقتصاد مقاومتی استان نیز تصریح کرد: اگر زمان‌بندی اجرای مصوبات نسبت به آنچه در صورت‌جلسه آورده می‌شود رعایت نشود؛ قضاوت دیگری در مورد آن دستگاه دولتی خواهم داشت.
استاندار یزد خاطرنشان کرد: تیم اقتصادی و دستگاه‌های اجرایی استان باید با سرعت و نهایت توان خود وارد میدان شده و نسبت به اولویت‌های تشخیص داده‌شده اقدامات لازم را انجام دهند.
وی بابیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی می‌بایست اولویت‌های خود را مشخص کنند؛ عنوان کرد: اولویت اقتصادی استان بر روی مسائل و پروژه‌هایی متمرکز می شود که تأثیر جدی در حوزه اقتصاد داشته باشند.
زمانی قمی تأکید کرد: وظیفه‌داریم از واحدهای صنعتی، معدنی و تولید مهم نظیر معدن سرب و روی مهدی آباد صیانت کنیم و تا جایی که امکان دارد از آن‌ها حمایت نماییم.