شناسه : 93904040
استاندار یزد:


استاندار یزد با تأکید بر اینکه دستگاه‌ها باید وظایف خود را با جدیت دنبال کنند و در اعتبارات و هزینه‌های خود دقت داشته باشند گفت: دستگاه‌های استان برنامه‌های روتین خود را با عنوان اوقات فراغت ارائه ندهند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «سید محمد میرمحمدی» در ستاد ساماندهی امور جوانان استان یزد با تبریک به مناسبت روز قلم اظهار داشت: اوقات فراغت و جوانان جدای از ادارات و دستگاه‌ها هستند اما وقتی اسم جوان می‌آید یعنی باید برای اوقات بیکاری جوان برنامه داشت تا اوقات فراغت به بهترین شیوه پر شود.
وی ادامه داد: جا دارد در بحث ورزشی، فعالیت‌های اجتماعی، هنری و سینمای و ... برای جوانان برنامه داشت و مراکزی را اعلام کرد تا جوانان در این برنامه‌ها حضورداشته باشند و استفاده کنند.
میرمحمدی با تأکید بر اینکه نقش اصلی در اوقات فراغت را باید به نهادهای غیردولتی واگذار کرد؛ گفت: باید از کمک و امکانات دستگاه‌ها برای آن بهره برد نه اینکه ما نیز سرگرم خود باشیم و به اسم جوانان تمام شود.
استاندار یزد بابیان اینکه برنامه‌ریزی برای جوانان باید فراگیر و با حضور نهادهای غیردولتی باشد؛ افزود: اوقات فراغت یک برنامه سرگرمی است که جوانان بتواند اوقات خود را شاداب و سالم بگذرانند و نشاط و شادابی پیدا کنند اما متأسفانه هر دستگاهی وظیفه خود را در قالب اوقات فراغت اعلام می‌کند و این نادرست است.
وی بابیان اینکه جوانان حتی شناختی از دستگاه‌های دولتی و وظایفشان را ندارند؛ تصریح کرد: درست نیست که کارهای دستگاه‌ها به نام برنامه اوقات فراغت جوانان تمام شود و هزینه پردازی صورت گیرد.
میرمحمدی تصریح کرد: ابتدا باید از جوانان لیستی داشت و آن‌ها را سطح‌بندی کرد و برای سطوح مختلف سنی برنامه داشت چراکه همه را نمی‌توان یکجا و در یک سطح جمع کرد چون سلایق و علایق هرکدام متفاوت است لذا باید بر اساس علاقه و انگیزه تفکیک برنامه داشت.
وی بابیان اینکه همواره برنامه‌های روتینی در این زمینه ارائه‌شده است؛ اظهار داشت: باید یک عملکرد مقایسه‌ای ارائه داد و نتایج آن را بررسی کرد تا به ارزیابی درستی دست‌یافت که روند پیش رو درست است یا اشتباه می‌رویم.
استاندار یزد بابیان اینکه برخی برنامه‌ها بسته به روند توسعه، جدید و ناب هستند گفت: باید یک ارزیابی داشته باشیم که بدانیم کارهایی که انجام‌شده ضروری بوده یا از سر رفع تکلیف بوده است.
میرمحمدی با تأکید بر اینکه باید لیستی از افراد با مشخصات آن‌ها را داشته باشیم؛ عنوان کرد: نمی‌شود گزارش داد که این‌همه کار و برنامه ارائه‌شده و از سویی خروجی نداشته و حتی آثار آن‌هم مشخص نیست.
وی خواستار ایجاد انگیزه و امید برای جوانان شد و گفت: بهترین کار تبیین فرهنگ کار در جامعه است که جوانان دارای انگیزه و امید باشند و بتوانند برای اشتغال خود کاری انجام دهند و از انجام مشاغلی چون کشاورزی و بنایی و ... خود را کوچک نشمارند.
وی با تأکید بر اینکه اوقات فراغت را باید به کاریابی سوق داد گفت: جوان باید بداند که انرژی خود را در کار خرج کند نه اینکه به بطالت بگذراند و برنامه‌ای داشته باشیم که نتایج آن را در پایان سال به‌صورت ملموس ببینیم.