استاندار یزد در نشست با کارگزاران حج‌:


استاندار یزد در نشست کارگزاران حج استان با تاکید بر انجام رفتارهای اجتماعی مناسب از سوی حجاج در مراسم حج در برابر ملت‌های دیگر، گفت: در مراسم حج آنچه در نگاه مقایسه‌ مشهود است، نظم و رفتار اجتماعی ملت‌هاست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، "محمدعلی طالبی" استاندار یزد در نشستی با کارگزاران حج و زیارت که شنبه شب 15 تیر ماه به مناسبت هفته حج و زیارت در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد، با تاکید بر رسالت سنگین کارگزاران حج، وظیفه راهبری حجاج و زائران را به عنوان سعادتی ارزشمند به خادمان حج تبریک گفت.
استاندار یزد با اشاره به تنها سفر حج عمره خود، تصریح کرد: آنچه در این سفر و در نگاه مقایسه‌ ای بین ملتها به چشم می‌خورَد، نظم، هماهنگی و نوع رفتار اجتماعی کاروان ملتها در کنار یکدیگر است که نقطه تمایز ملت‌ها و قومیت‌های مختلف است.
"طالبی" در این نشست با تصریح جایگاه حج به عنوان نقطه تلاقی حضور همه کشورها و قومیت‌های مسلمان در کنار یکدیگر، اظهار داشت: مطمئناً نگاه ملتها به گروه‌هایی است که مناسک حج را بهتر به‌جا آورده و در رعایت نظم کوشا هستند و رفتارهای اجتماعی پسندیده‌ای را متناسب با شئون مختلف در برنامه‌های اصلی و جنبی حج انجام می‌دهند.
وی همچنین گفت: یزد به عنوان شهری با دانش و به لحاظ رفتار اجتماعی، استانی فرهنگی و اجتماعی در میان مردم ایران شناخته می‌شود و شما رسالت سنگینی به عنوان نمایندگان این استان دارید.
عالی‌ترین مقام اجرایی استان با اشاره به ثبت جهانی یزد، ادامه داد: ثبت یزد به عنوان شهر جهانی به مجموعه رفتارهای اجتماعی برمی‌گردد که خاستگاه آن اعمالی است که در طول تاریخ، شهر یزد را ساخته، پس همه باید تلاش کنید تا به بهترین شکل نماینده واقعی چنین شهر و فرهنگی باشید.
"طالبی" با آرزوی توفیق برای همه کارگزاران و سلامتی همه حجاج اعزامی، خاطرنشان کرد: امیدواریم که همچون همیشه کاروانهای یزد با کمترین حاشیه و مسئله در کمال سلامت و آرامش به نزد خانواده‌های خود بازگردند.

استاندار یزد در پایان سخنان خود از همه خادمان حج خواست تا در این سفر معنوی، تمامی مدیران و خدمتگزاران به مردم استان را در مسیر انجام وظایف خود، دعا نمایند.★خبرنگار: بهنام خواجه امینیان★
عکس: رضا زارع★


آدرس کوتاه :